Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 100
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Да споделя и аз кошмарите на един приятел.Кошерите му бяха на полето до един блок с рапица.Отива той и какво да види цялото ремарке го няма барабар с кошерите.Добре че полицаите си свършиха бързо работата-понеже е станало същия ден когато е открил че ги няма.Някакви хора са видели джип да тегли ремаркето и са запомнили номера му.Оказа се че са от съседното село и бяха прибрани в един двор с високи дувари за да не се виждат.Горкият щеше да получи удар от притеснение.За такива трябва затвор.
    Полицаите… Добре,че са били хората и са запомнили номера,а не полицаите! На мен вчера полицая ми вика: Игла в купа сено,намира ли се? Толкова кошери по пътищата и не ги пипат,как пък точно твоите?! Та мисля,че са се заловили за работа понеже е ремарке,а не само няколко кошера.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    На селото, където ми е пчелина, посред бял ден откраднаха кравата на една баба. Завалял дъжд, хората се скрили по домовете си. Кравата била на полето. Минал бял бус, натоварили кравата и отпътувал. Хората не видяли регистрационния му номер. Полицията не можа да направи нищо по въпроса.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Грешно е не "неможа" а непожела!
    Ако умът ми може да си го представи, а сърцето ми да го повярва, то аз мога да го постигна!!!
    -Мохамед Али

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Да споделя и аз кошмарите на един приятел.Кошерите му бяха на полето до един блок с рапица.Отива той и какво да види цялото ремарке го няма барабар с кошерите.Добре че полицаите си свършиха бързо работата-понеже е станало същия ден когато е открил че ги няма.Някакви хора са видели джип да тегли ремаркето и са запомнили номера му.Оказа се че са от съседното село и бяха прибрани в един двор с високи дувари за да не се виждат.Горкият щеше да получи удар от притеснение.За такива трябва затвор.
    Късметлия - познавам човек, който така и не си намери, ни ремаркето, ни кошерите. За това, когато се занимавах с подвижно, свалях теглича - някои колеги бяха измислили и блокажи на колелата.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Преди година,цигани ми предлагаха кошери със семействата за по 100лв. бройката,естественно отказах,но разбрах че има (колеги пчелари) с големи пчелини(явно по програми дето не им достига бройката ) са купували от тях кошери.Такива хора са по големи престъпници от циганите дето крадат!За мем кражбите се извършват защото има такива (пчелари) които да купуват крадени кошери,ако няма кои да купува и кражби няма да има!

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Има тракери на съвсем достъпни цени https://www.aliexpress.com/af/gsm-tr...er&blanktest=0 трябва единствено да им се подобри захранването - с по няколко батерии ще държат по 8-10 и повече дни. Един такъв ще върши работа за цялото ремарке. Поне ще се знае къде да се търси. Пък след като се намери...
    Keep Walking...

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Винаги съм се питал де им е акъла на тия дето купуват крадени кошери.Как викаше бай Драган/търтея/,,Алчността ще го погуби,,

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Има тракери на съвсем достъпни цени https://www.aliexpress.com/af/gsm-tr...er&blanktest=0 трябва единствено да им се подобри захранването - с по няколко батерии ще държат по 8-10 и повече дни. Един такъв ще върши работа за цялото ремарке. Поне ще се знае къде да се търси. Пък след като се намери...
    Точно така! За охрана на ремарке или платформа, където тракера може да бъде добре скрит и с по-голяма батерия си заслужава. Имам внесен един наистина добър - RF-V8S, но все не намирам време да се заема с пускането и тестовете му. http://www.banggood.com/search/rf-v8s.html
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Как се работи с това чудо?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Как се работи с това чудо?
    Не е просто за обяснение. Това е комбинация от GPS сателитен приемник и GSM модем (подобен на тези, които ползваме и в нашите системи за охрана) При задействане от някакво събитие (сензор, шум, разклащане или напускане на определена зона) то изпраща алармен сигнал чрез SMS или позвъняване и започва да предава координатите си чрез SMS-и или GPRS канал. Това са две числа, означаващи еднозначно точката в която се намира - северна ширина и източна дължина във WGS координатната система. Тези данни, ако са предадени чрез SMS, могат да се вкарат в GoogleMap софтуера и да ти покажат местоположението на карта. Вкарани в навигатор за кола могат да те заведат на мястото, където е устройството. Ако обаче се предават данните по GPRS, те се адресират към специален сървър, който ги изобразява на карта. Тази услуга често е платена и за да я ползваш ти трябва мобилно устройство (смарт телефон или таблет) и връзка с Интернет. Точността обикновено е в рамките на 15-20 метра и зависи от броя на спътниците, които устройството вижда в момента.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •