Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 45 от общо 45
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не е по темата, може да се изтрие. Съгласен съм с проблемите от многото метал по изолатора. Може да се направят от пластмасова ХР. За мен, смятам, че е по приложим за отделяне на майката (арестуване) преди силна паша. Да се ограничи многото пило с цел повишаване на добивите от мед.

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Не е по темата, може да се изтрие. Съгласен съм с проблемите от многото метал по изолатора. Може да се направят от пластмасова ХР. За мен, смятам, че е по приложим за отделяне на майката (арестуване) преди силна паша. Да се ограничи многото пило с цел повишаване на добивите от мед.

    Поздрави, Г. Георгиев
    А колко ще ти струва в последствие ограниченото пило. Пчелите са пари, не го забравяйте. Прочети в книжките, колко пчели отделя силното семейство и колко слабото за отглеждане на пилото. После защо са слаби есента и още по-слаби пролетта.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да, но няма да остане без пчели. Ще има на 2 или 3 рамки. С ограничаването на майката да снася, ще има по-малко пило за отглеждане, и ще се повиши добива от мед. После подсилване за следващата паша.
    Не съм го правил, но ми се върти в главата.

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Почти всички слушат, но повечето не чуват. Други гледат ,но не виждат. Всеки трябва да си извърви своя път на израстване, за някой той е кратък , но за други ,цял живот не им стига.
    Този пост е редактиран от tarty; 19.04.2016 в 05:53.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Професоре, на мен и два живота няма да ми стигнат! Защото обичам да живея! И Вас Ви обичам- всички!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •