Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 139

Тема: ТЪРТОВКА

  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    да, и аз ги обръщам към слънцето - може и тренинг да ми липсва, но трудно ги виждам....

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov
    точно!
    вече си купих лупа в допълнение на очилата които нося явно и на очен лекар трябва да отида
    Рискуваш да изгориш всичко живо под лупата.Внимавай!

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    eee аз няма да правя точчки фокус върху тях , но въпреки това благодаря за съвета.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Съмнявам се че семейството е станало търтовка.....Беше останало без майка,мисля че го установих края на март или началото на април.Поставих една пита с прясно пило.Създадоха свещеви маточници,миналата седмица стяха още запечатани,вчера когато отворих да видя маточниците бяха прегризани,викам си "браво" имаме майка,но като взех да преглеждам питите на едната пита имаше снесено прясно пило но бяха по 2-3 в една килийка,търсих майка неможах да намеря.Дали семейството е станало търтово и търтовките са прегризали маточниците,или греша.Четох тук в тази тема че майката защото била млада и тя можело така да снася,малко странно ми се струва.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Майката може да снася по няколко неоплодени яйца във килийка от там излизат търтеи.Погледни дали има яйца във килийките със прашец и мед.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от plamen
    Майката може да снася по няколко неоплодени яйца във килийка от там излизат търтеи.Погледни дали има яйца във килийките със прашец и мед.
    Ще проверя тази седмица,ако има в килийките с прашец и мед значи е търтовка нали?

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Изчакай малко недей да бързаш. Понякога младите майки правят такива глупости.

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Изчакай малко недей да бързаш. Понякога младите майки правят такива глупости.
    Обърква ме това че носят нектар и прашец,а има в килийка по 2-3 яйца,но както казвате ще изчакам да видя какво ще стане....

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Изчакай малко недей да бързаш. Понякога младите майки правят такива глупости.
    Да кажем не само младите майки ами някой от майките.на мене ми се е случвало и презимувала майка да го прави при настъпване на главната паша.Аз имам чувството че майката по този начин се облекчава но това си е мое мнение tongueout;

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Може би, понякога, когато майката не намира подготвени за снасяне килийки, снася по две яйца /редовни/ в килийка.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •