Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 139

Тема: ТЪРТОВКА

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    да наистина няма за кога да се спасява семейството....
    ясно е, че ще го присъединя към някое друго.
    Само искам да попитам - ако случайно е почналада снася сега през тези дни? Да я оставя ли или да го присъединя все пак?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами подхранвай по малко, за да я принудиш да пронесе, колкото да разбереш дали е оплодена. Иначе вече е нормално някои семейства да престанат да отглеждат пило. Имах такъв случай по същото време, майката я има, но открито пило никакво. Сипах им малко сироп и малко суха захар, на следващата седмица имаше малко снесени яйца.
    При тебе как е положението, има ли достатъчно пчели и запаси. Ако има, остави ги така. Напролет ще му мислиш. То сега търтовка няма как да стане.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Евгени,
    Подхранвах преди 2 седмици....но явно резултат никакъв.
    Пчели има - запаси също - около 16 кг мед. Аз като направя проста аритметика, че тоя мед мога да го използвам за стартиране на силно семейство напролет хич не ми се иска да и давам шанс на майката, щото ако не пронесе дори напролет, какво се получава - изпапали са меда, а семейство пак няма да им
    И от икономическа гледна точка мисля, че е по-ефективно да ги обединя и напролет от това силно зазимено семейство да направя отводка, то би трябвало да тръгне силно.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Според мен в това семейство, през март в критичния за сем. период ще остане с шепа пчели и майката.Ако аз бях на негово място, щях да го обединя с някое средно по сила сем. или отводка.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Станко, в момента предлагаш да го обединя нали? Защото не се знае дали ще пронесе майката все пак. От друга страна ако не пронесе, може други да станат търтовки и да съсипят семейството.
    Мисля да ги обединя сега за да ми е чиста работата и да не я мисля цяла зима ще пронесе или не

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov
    Станко, в момента предлагаш да го обединя нали? Защото не се знае дали ще пронесе майката все пак. От друга страна ако не пронесе, може други да станат търтовки и да съсипят семейството.
    Мисля да ги обединя сега за да ми е чиста работата и да не я мисля цяла зима ще пронесе или не
    Аз така бих постъпил.Пролетта ще си го въстановиш.Вероятноста зимата или рано пролетта да го загубиш е голяма.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    мерси и аз така мисля

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    Правилно!Действай!

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Има и други "решения",но само ако са в наличност.На пример-знам,къде около моя пчелин има хралупи(2 хралупи) и ако имам подобен проблем(съмнявам се за една отводка)с удоволстви го решавам от раз(заради спорта).

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    ееее ама така сте вие с хралупите ние без обединяваме

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •