Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 139

Тема: ТЪРТОВКА

  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2012
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Силистра с .Сребърна
    добре и аз така мисля да по изчакам малко

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Имах преди месец и нещо търтовка, тогава ги стърсих и им предадох оплодена майка, приеха я започна да си работи и не съм ги отварял след това.
    Сега преди зазимяването като го отворихме с един колега гледаме майката работи на 1 пита а на други 2 пити си снасят търтовките.
    Оставих го така дано иззимее!

  3. #123
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Не се притеснявай,и при мен се е случвало същото.Даже М осеменява отгоре на питата,а отдолу търтовките снасят.Ще им мине мерака след време или ще умрат.Трябва им време.Понякога им трябва месец.Радвай се,че има мирно съжителстване.Работата е там,че късно си разбрал за ненормалността на семейството и търтовките са снасяли поне 1 седмица и по трудно прекратяват дейността си.Сега като позастудее ще кротнат.Според мен изчакай и не ги отваряй поне 1 седмица.Ако искаш бърз резултат,сложи около търтеевото пило на съседната пита в празните килийки капчици от паста за зъби и вода.Миризмата ще ги откаже да снасят и всичко ще дойде на място.Пък и пчелите постоянно ще чистят там докато се премахне миризмата.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Няма да ги пипам повече, ако иззимеят добре, ако не здраве да е.
    Пролетта тия пчели (търтовките) ще умрат и кошера ще се оправи ако изкара зимата.

  5. #125
    Днес като бях на пчелина, гледам имаше облитане на търтеи в два кошера .Това нормално ли е

  6. #126
    И при мен има търтеи в 2-3 кошера,които си имат майки.То това време ги обърка,че няма да има зима а сигурно ще почва пак пролетта :D

  7. #127
    Заради хубавото време ли не ги гонят,май ще трябва да допълваме запаси

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен има търтей в 3 кошера, при облитане ги виждам.
    И аз се бях притеснил да няма някакъв проблем.
    Малко са, но все пак е ноември вече.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 01.11.2013 в 17:58.

  9. #129
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Не се притесняваѝте нормално е в силно семеѝство да бъдат оставени по няколко търтея.

  10. #130
    Наблюдател
    Регистриран
    26.04.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте колеги ако може някои да ми даде съвет какво да правя. Имам една отводка която е станала търтовка има доста килийки с по две три ларви, а също така има и не оплодена майка излюпила се към сряда или четвъртък.

 

 
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •