Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 147
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не знам защо ама си мисля че адаша ако бе ги хванал щеше да им е по добре дори и в Дадан Блат отколкото в комина


  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ще ти отговора и спирам със спама, че дойде много. Стандартно нормално зимуващо семейство е около 2-2,5 кг. Семейство в активния сезон в апогея си е около 5,5- 6кг. Силен рояк първак е максимум 3 кг.
    Това което си писал/така пише и в книгите/ отговаря ли на твойте кошери?
    Цели 6 кг пчели лятно време може би се равняват на 10 етажа на твоят кошер а може и да са малко. Ползвашмли стълба или друго приспособление? Ако е вярно което пише Юрий, че 3 корпуса/10 рамкови ДБ/ са 6 кг пчели, то 90% от пчеларите са със недоразвити семейства.

  3. #123
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това което си писал/така пише и в книгите/ отговаря ли на твойте кошери?
    Цели 6 кг пчели лятно време може би се равняват на 10 етажа на твоят кошер а може и да са малко. Ползвашмли стълба или друго приспособление? Ако е вярно което пише Юрий, че 3 корпуса/10 рамкови ДБ/ са 6 кг пчели, то 90% от пчеларите са със недоразвити семейства.
    Моя кошер също е многокорпусен, но особен тип. 9 корпуса е в момента. Кошера е на мой ръст за удобство ползвам стълба да. Но следва да се вземе предвид, че в моя кошер няма рамки и пространството се използва на 100 процента, т.е нямам неизползваемо заради ползване на дървена рамка пространство, това следва да се вземе предвид с оглед на обективността. Предлагам да се мине по темата

  4. #124
    Ако твоя кошер стане 6 кг, ще му трябват поне още 5-6 корпусчета, а това вече не е кошер, а комин. За 1 ок, ами ако са 20-50-100, как ли ще работиш с тях.

  5. #125
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ако твоя кошер стане 6 кг, ще му трябват поне още 5-6 корпусчета, а това вече не е кошер, а комин. За 1 ок, ами ако са 20-50-100, как ли ще работиш с тях.
    Въз основа на какво са изчисленията ти? Колко хиляди пчели са 6 кг? Какъв е средния обем на пчелата? Да ти кажа миналата година заселих 2 кг. гол рой и първоначално бе на 3 мои корпуса след като построи двата му подложих още един.

  6. #126
    Ами не съм ги мерил, но съм виждал добре (според мен) развити едномайчини пчелни семейства, които покриват ДБ с 3 магазина или 4-5 ЛР корпуса, та като ги приравня с твоите по размер, ми идва малко като комин.

  7. #127
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ами не съм ги мерил, но съм виждал добре (според мен) развити едномайчини пчелни семейства, които покриват ДБ с 3 магазина или 4-5 ЛР корпуса, та като ги приравня с твоите по размер, ми идва малко като комин.
    Въпрос на интерпретация за теб комин, за мен кошер все тая важното е мед да пада и да сме здрави. Останалото е вятър и мъгла. Приравнението няма как да бъде точно, тъй като имаш мъртъв обем зает от рамките, който не приспадаш.

  8. #128
    Ами пожелавам ти искрено да вадиш много мед. Въпроса е че няма как от нещо малко да извадиш нещо голямо. Голямото нещо (много мед) се вади от друго голямо нещо (голям кошер).

  9. #129
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ами пожелавам ти искрено да вадиш много мед. Въпроса е че няма как от нещо малко да извадиш нещо голямо. Голямото нещо (много мед) се вади от друго голямо нещо (голям кошер).
    Благодаря ти за пожеланията и на теб пожелавам да изкарваш много мед. Кошера ми не е малък просто пространството му е празно няма рамки.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ами пожелавам ти искрено да вадиш много мед. Въпроса е че няма как от нещо малко да извадиш нещо голямо. Голямото нещо (много мед) се вади от друго голямо нещо (голям кошер).
    От малко нещо може да се извади нещо голямо - не, то само ще излезе.

 

 
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •