Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 136
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315

    Мравчена киселина

    Досега не съм третирал с мравчена киселина.Моля да ми обясните- концентрация, време, температура...Благодаря предварително.

  2. #2
    ANIBAL
    Guest
    Наистина киселината е опасна за още новите ,но това да не те плаши.Аз конкретно третирах в опасните температурни зони и няма никви жертви.Сложих я най-горе в/у магазините.Имаше и платно .Тя беше под платното.В друг от кошерите си я сложих в едно от отделенията на покривната табла.Но премахнах отдолу дъските.Само мрежа.Това за ДБ.Реакцията на пчелите беше първо дразнещо .Но това за един час.До един ден преминава екстремалното поведение и всичко утихва.Операцията я повторих поне още три пъти.Дозите са около 15куб. 60% киселина поставена в капачка от винтов буркан и налята в/у домакинска кърпа за попиване.Семействата бяха почти еднакви и затова не съм променял количеството.
    От мен това.

  3. #3
    Аз третирах с 60% мравчена кисилина около 3-5 септември като напоих домакински гъби/с дебелина 4-5мм./ с 20-25мл течност и ги сложих в наилонов плик на които отгоре е прорязан отвор.На 12 септември сложих и ленти Варостоп по 3 а на някой по силни по 4.Имам и въпрос към по опитните- дали след 20 октомври/като 10 дена преди това съм махнал лентите/ при хубав ден с температури около 18-20градуса мога пак да третирам с мр. кесилина или няма да има нужда?

  4. #4
    ANIBAL
    Guest
    Ами ти ще третираш профилактично.А това както го питаш е когато няма или почти няма пило.Значи нужда има ,но ефекта вече е по-различен Поразяваш тези В/у пчелите.Все пак една намалена доза ще е добре за теб и за тях. wink;

  5. #5
    Да и аз така мисля да направя -да третирам профилактично с по малка доза 15мл.

  6. #6
    ANIBAL
    Guest
    За мен киселината е достатъчна за поразяване на акара.Аз не вземам други средства.Когато е по-висока температурата тя се изпарява много бързо.Но и това кратко облъхване си казва думата.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    Това е инструкцията за ползване на плаките FURMITOM на базата на мравчената киселина.

  8. #8
    От къде мога да си закупя /поръчам/ мравчена кисилина и каква е цената. Преди 2 год при мене беше на 15лв -1 л.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979
    От къде мога да си закупя /поръчам/ мравчена кисилина и каква е цената. Преди 2 год при мене беше на 15лв -1 л.
    Като гледам указанията за употреба на "Фурмитом", мисля че е по-практичен от "чистата" мравчена к-на, освен ако не ти трябва с друга цел.
    Никога не съм работил с мравчена к-на, но ако я използвам, бих предпочел "Фурмитом".

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    На пчеларските магазини има - струва към 13-14лв. Сигурно и в Плевен ще има .
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •