Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    1

    СЪХРАНЕНИЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

    Напоследък на пазара се появиха производители на пласмасови изделия за съхранение на пчелен медV До колко това е удачно- може ли такова съхранение да увреди качествата на пчелния мед?

  2. #2
    Ако се вярва на всички изследвания в последно време, за опасността на пластмасовите опаковки, като цяло, то вероятно същото може да се каже и за меда съхраняван в тях. Моето лично мнение, е че за транспортиране са много удобни, но за съхранение, стъклото е най-добрия вариянт.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Ако се вярва на всички изследвания в последно време, за опасността на пластмасовите опаковки, като цяло, то вероятно същото може да се каже и за меда съхраняван в тях. Моето лично мнение, е че за транспортиране са много удобни, но за съхранение, стъклото е най-добрия вариянт.
    Напълно съм съгласен с колегата независимо от факта, че много производители твъдят, че PVC (пластмаса за хранителни цели) изобщо не е вредна за здравето. Само не знам дали се взима предвид това, че нормално меда е с по-дълъг период на съхранение за разлика от киселото мляко или кока-колата например.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е хората по света от кога забраниха тази пластмаса ние сега я въвеждаме.

    п.п.единственото рентабилно и полезно приложение е при транспортирането и кратковременното съхранение.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    А е хората по света от кога забраниха тази пластмаса ние сега я въвеждаме.

    п.п.единственото рентабилно и полезно приложение е при транспортирането и кратковременното съхранение.
    Не навсякъде са забранени колега. Помисли за компании като Кока-кола, Пепси и др. на които дори им връчиха награди за зелен бизнес защото PVC-то се рециклира и се използува доста по малко енергия за създаването му.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Това са изключения и е разбираемо защо - ако си говорим честно,колата и пепсито,и те трябва да се забранят,ама нейсе ...... (много пара заигра там братче)
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #7
    ANIBAL
    Guest
    :D Дааа....!Гласът на парите много променяяяяя :D :D

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    За мен стъкления буркан в различните му варианти и грамажи си остава незаменим! Пластмасовите капачки не ми харесват и някак си не пасват на стъклените буркани, лично мнение неангажиращо разбира се!

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Същото мога да кажа и аз.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •