Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 39
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Гоше,на 2см имам под път и над път.2см не е ли малко,от гледна точка на здравина и термоизолация?Примерно семейство на 7-8 рамки,може ли да зимува в такъв корпус от 2 см дебелина?
    Според мен 2см. е удачен ако се вгражда в дървен скелет, т.е. само изолационни функции да изпълнява. За нуклеус (само от XPS) на стандартна рамка ДБ му куца здравината(личен опит). Трябва много, много да се пази. И евтиното да не излезе скъпо...накрая. Моите нуклеуси са от 4см. XPS.
    Предпочитам да пия от извора.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Странно ми е да е свършил тоя за който писах , цяла зима взимам по 10 броя на две три седмици и по толкова им намалят бройката в склада .Четири сантиметровия е към 6 лева и ми казваха , че стои от доста време а 3см. 4,80 за лист . Ако решиш пробвай с това наименование което ти писах в предния пост (при някой касиерки ми се налагаше да обяснявам по няколко пъти какво искам). Според мен два сантиметра е прекалено тънко и много паянтаво , и трябва много да се внимава да не го бутнеш .

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Според мен 2см. е удачен ако се вгражда в дървен скелет, т.е. само изолационни функции да изпълнява. За нуклеус (само от XPS) на стандартна рамка ДБ му куца здравината(личен опит). Трябва много, много да се пази. И евтиното да не излезе скъпо...накрая. Моите нуклеуси са от 4см. XPS.
    Миналата година направих един експеримент :1.5 см. ламперия обрамчена отвън с летви 20х40 мм. и в рамката 20 мм. XPS лепен и винтове !
    Повече от доволен съм ! Само вятъра ме шашка на моменти !

    Този пост е редактиран от Ivan Mankov; 29.03.2016 в 21:56.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Странно ми е да е свършил тоя за който писах , цяла зима взимам по 10 броя на две три седмици и по толкова им намалят бройката в склада .Четири сантиметровия е към 6 лева и ми казваха , че стои от доста време а 3см. 4,80 за лист . Ако решиш пробвай с това наименование което ти писах в предния пост (при някой касиерки ми се налагаше да обяснявам по няколко пъти какво искам). Според мен два сантиметра е прекалено тънко и много паянтаво , и трябва много да се внимава да не го бутнеш .
    Проверих направо в складовото помещение и говорих с момчетата там,няма нищо освен син фибран.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Странно ми е да е свършил тоя за който писах , цяла зима взимам по 10 броя на две три седмици и по толкова им намалят бройката в склада .Четири сантиметровия е към 6 лева и ми казваха , че стои от доста време а 3см. 4,80 за лист . Ако решиш пробвай с това наименование което ти писах в предния пост (при някой касиерки ми се налагаше да обяснявам по няколко пъти какво искам). Според мен два сантиметра е прекалено тънко и много паянтаво , и трябва много да се внимава да не го бутнеш .
    Благодарности на Цветомир,върнах се в Деплан,за да попитам отново и се оказа,че или от нехайство или от не знам кво си...имало 4 см дебелина стиродур на 6.5лв бройката.3см няма.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Да попитам дали някой в региона е намерил добър алтернативен материал на 3см. Започвам търсене може и от други градове .

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Всички дистрибутори на фибран ще ти доставят по поръчка гладък. Аз си поръчвам от Топливо на 3 см. Става след заявка.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Алтернатива на фибрана се опитвам да намеря . Това което взимах се оказа доста по-добро , но няма вече . Фибранените са по зле от и по-бързо прегарят . Това е ако някой го види някъде ще съм му благодарен .
    IMG_8386.JPG

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз не съм от региона,но това което използвам го има навсякъде.Водоустойчив шперплат.Ако имаш познати в някое тролейбустно депо продават го по 0,50ст кв м втора употреба.Утре ще ти направя снимки

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Мерси за идеята , търся конкретно това или XPS , EPS на 3см. с по-висока плътност .

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •