Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19

Тема: Отводки

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    А относно лентите попитах дали влиаят на меда е защото при нас рапицата е цъфнала на 10-20 % и се чудя кога да слагам магазините и да махна лентите.
    от кой регион си колега ?

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    От мен да мине, ще те улесня малко.
    http://pchelari.com/forum/showthread...B8%D0%BD%D0%B8

    и още http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=54
    Останалото обаче от теб.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    Не задавам въпрос,просто казвам!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    А относно лентите попитах дали влиаят на меда е защото при нас рапицата е цъфнала на 10-20 % и се чудя кога да слагам магазините и да махна лентите.
    Не знам за кумофоса не съм го ползвал и не съм чел инструкците за него но щом Scutellator казва Определено не искате остатъци от този химикал във восъка. Значи трябва да имаш едно наум восъчните пити са нещо като черния дроб на един организъм заради това старите се претопяват и се слагат нови (е и заради стесняването на килийките защото почват да се раждат пчели -мравинци)

    Ти си ги сложил на 11.03.2016 а днес е 23.03.2016г. тоест те са били 12 дни (мислиш ли че е достатъчно 12 дни да свършат работа за вароатозата).Аз не знам не съм чел инсрукцията колко дни да стоят в кошера и нямам желание да я чета защото не мисля да го ползвам този препарат.

    Но те поздравявам за усърдието което проявяваш и за отговора ти (с него изразяваш добро възпитание и уважение -което за съжаление днес е рядко срещано явление в България с изключение на форума все пак тук са хора отглеждащи пчели - занимание изискващо малко повече интелект)

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    По -добре няколко дни да седят и да има минимален ефект отколкото да ги няма!

    И искаш да кажеш че нямам нужния интелект за отглеждане на пчели ли илии съм разбрал погрешно.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    [QUOTE=Cecitotham1;90884]По -добре няколко дни да седят и да има минимален ефект отколкото да ги няма!

    И искаш да кажеш че нямам нужния интелект за отглеждане на пчели ли илии съм разбрал погрешно.[/QU

    Ловешко

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    [QUOTE=Cecitotham1;90885]
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    По -добре няколко дни да седят и да има минимален ефект отколкото да ги няма!

    И искаш да кажеш че нямам нужния интелект за отглеждане на пчели ли илии съм разбрал погрешно.[/QU

    Ловешко

    Много се извинявам ако съм те обидил (взимам си забележка) не си ме разбрал правилно не съм казал че нямаш интелект за пчели.
    Мисълта ми бе че когато се слагат ленти те обикновено седят в кошера например Варостоп - 42дни сега погледнах в нета за супер стрип е 35 дни .
    Лентите действат контактно тоест не действат на кърлежите в запечатаното пило като стоят само 12 дни не можеш да повлиаеш на кърлежите в тях.
    Човека който ти цитирах Scutellator е измислил рецепта с оксалова к-на
    Рецептата на scutellator
    35 гр. ОК
    900мл вода
    100гр захар.
    Концентрацията на ОК е достатъчно висока за да има ефект върху акарите, а захарния сироп е достатъчно слаб за да не привлича пчелите и по този начин да им причини стомашни проблеми. Ако разтвора съдържаше само вода и ОК , при изпарението на водата, концентрацията на ОК в кошера би се увеличила (с нея и страничните ефекти) , захарта се използва за да държи Ph-то под контрол.
    Разтвора може да се използва по всяко време на годината, дори при всеки преглед . 2-3 впръсквания на семейство с пулверизатор върху плодника са достатъчни. Използва се по преценка на пчеларя, когато се сметне за необходимо.
    Направения разтвор трябва да се използва в рамките на 1 седмица.
    50 мл на семейство. 2-3 впръсквания не са достатъчни.
    Има и други рецепти за пролетно третиране на пчелите многократно е коментирано във форума с препарати(и други начини) въпроса който зададе в темата медосбор е коментиран многократно в много много постове като всеки си вади сам някакви изводи и не може да ти се отговори в един пост.

    Още веднъж се извинявам ако съм те засегнал но форума има много функции и една от тях е взаимопомощ (понякога в нея има елемент от критика) иначе няма как да се изяснят нещата макар че понякога се замаглявът.
    Дано си ме разбрал правилно но при борбата с Вароатозата - борба за минимален ефект не е удачна, пример за това има много. Искрено ти желая бързо и успешно навлизане в пчеларството. Успех.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    [QUOTE=Георги 1974;90889]
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    Човека който ти цитирах Scutellator е измислил рецепта с оксалова к-на
    Рецептата на scutellator
    35 гр. ОК
    900мл вода
    100гр захар.
    .
    Всички сме благодарни на Scutellator за тази рецепта, известна във форума, като "рецептата на Scutellator", но не я е измислил той. Дони я публикува пръв: http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post16003

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    Благодаря колега за полезните съвети.
    Успех.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •