Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 86
  1. #61
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте колеги.
    Пчелите свикнали с поиска и консумират 5-7 литра вода на денонощие. Слагам кофата с прясна и кофата с подсолена. Започнал подхранване з сироп (3. кг.захар/2 литра водата) - метал. кофата заминава за 2-та денонощия . Да не се топят, 2-3 щипки слама (не сено) отгоре.
    Приятел, наблюдавай си кофите. Преди 3-4г когато започнах да `пробвам` да гледам кошери извън населено място, имах страхотни проблеми с подобни кофи. Мишките и гризачите направо се къпят вътре. Опитвах и с разни туби и бутилки да висят по дърветата и да капят капки, но е нередовна работа. Дано да нямаш проблеми. `Но мисли по въпроса за скрита поилка.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    До сега още нямам такив проблем. Дребни мравките идват на поилка, обаче други животинки няма - сигурно горчиво за тях ))

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тъй като ще започвам нов пчелин, за който дълго време се борих с горските, имам един въпрос. Снабдих се с употребявана гумено-транспортна лента с ширина 1,5 м и дебелина 20 мм. Навита е на рула по около 50 м. Мисля да я разстеля на новия пчелин, след като подравня и утъпча мястото. Така ще кося по-малко, ще се движа лесно с количката и няма да газя кал след дъжд. Питането ми е дали да сложа и кошерите върху лентата или да я ползвам само като пътека? Аз бих искал кошерите да са върху нея, за да не се налага да кося под тях. Стойки за кошерите ще има, високи около 30 см. Между отделните пътеки ще оставя полоси, в които да посея нещо, да расте на воля / и на височина/, за да прави завет и сянка на редиците с кошери. Какво да е засятото нещо, а и всякакви други съвети ще ми дойдат добре, преди да съм свършил работата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Няма ли да се хлъзгаш по тая гуменячка?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #65
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тъй като ще започвам нов пчелин, за който дълго време се борих с горските, имам един въпрос. Снабдих се с употребявана гумено-транспортна лента с ширина 1,5 м и дебелина 20 мм. Навита е на рула по около 50 м. Мисля да я разстеля на новия пчелин, след като подравня и утъпча мястото. Така ще кося по-малко, ще се движа лесно с количката и няма да газя кал след дъжд. Питането ми е дали да сложа и кошерите върху лентата или да я ползвам само като пътека? Аз бих искал кошерите да са върху нея, за да не се налага да кося под тях. Стойки за кошерите ще има, високи около 30 см. Между отделните пътеки ще оставя полоси, в които да посея нещо, да расте на воля / и на височина/, за да прави завет и сянка на редиците с кошери. Какво да е засятото нещо, а и всякакви други съвети ще ми дойдат добре, преди да съм свършил работата.
    Почти 40* температури през лятото и тази черна гума?

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Гумата може също да привлече и доста влечуги.Това също го имай в предвид.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Почти 40* температури през лятото и тази черна гума?
    Мина ми през акъла най-напред това. Та и питам съответно, някой може вече да го е правил. Може да сложа само за една част от кошерите и да видя кое как.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Без да имам някаква логическа обосновка, чисто интуитивно нещо не ми харесва в тази идея. Миризмата на нагрята гума ще доминира над всичко останало в пчелина през лятото.
    Замислял ли си се каква точно е системата на ориентация на пчелите? И за влиянието на геомагнитните мрежи на Хартман и Кюри върху нея? Колкото и странно да ти прозвучи, повикай някой радиоекстезист да се разходи из мястото преди да подредиш кошерите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Доколкото си спомням, част от кошерите на Юри Цветков са върху такава лента. Може да го попиташ.

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Насипи някакви камъчета върху лентата.

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •