Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 33
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Как ще постави 1-2 основи в магазина? Другата част от магазина празна ли ще стои? Или имаш някакъв друг способ?
    помислих че става въпрос за плодника , извинявам се моя грешка.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Без да слагаш магазините, когато започне градежа (като цъфне ябълката). На последна позиция слагаш магазинна рамка, след 3-5 дни друга. Няма да са напълно изградени, може би, но може и далак отдолу да имат. Може и сиропче да понапръскат и по лесно ще качиш пчелите в магазина, като му дойде времето.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Миналата година аз направих както каза solaris60.Понеже и аз съм начинаещ пчелар нямах изградени пити.Сложих магазините с по 9 магазинни рамки с восъчни основи наведнъж доста преди акацията(основната паша).Основите така си и седяха не изградени.Проверявах ги ама нищо.Това до започване на акацията.По време на акациевата паша започнаха да си ги градят а след това пълнят с мед.Всичките ми ги изградиха до края на акацията.Кошерите ми са Дадан/т-Блат 10 рамкови.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Ако не напълни магазина с рамки там където няма рамки ще пуснат далаци от възглавницата знам го от личен опит. Така си виках и аз те няма могат 10 пити да изградят аиде ще им сложа 6-7 и напрайха едни далаци големи колкото футболна топка пълни с мед поне беше кеф да си режиш и ядеш

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от jenia Виж публикацията
    Колеги говорим за магазините над плодника.На веднъж ли се слагат рамките с основите 10 на брой или по етапно,или през няколко дена.Или има друг метод.

    Препоръчвам нещо "от 2-е точки" ) :
    1. Развиваме свои пчели /по максимум!!!/ - да имат по не 6-7 пити с пило.
    2. Преди 3 седмици до паша (говорим за акация):

    - 5 пити с пило (по добре с отворено) дигаме горе в 2–а магазина, с подредени магазини основи за градеж (като на снимка) Получава се не 10, а 9-ет реда (да по лесно после разпечатвате)
    - в плодника остават всички други пити и МАЙКА!!! Слагате преградна табла, от горе ханеманова решетка и с плат покривате празно място над плодника.
    - след седмица проверявате магазини на маточници, ако има - махате.

    Други ангажименти до края на паша - нямате. Горе - долу свои 30 кила ще имате.
    Успех.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Хайде морски да видим кога се слагат магазините между Балкана и полето?
    Аз магазини ще слагам, но отдоло, а не от горе. И мойте са в Балкана Слънчо. Женя, не прави грешката в момента да слагаш магазини, слаби са ти семействата. Първо завърти корпуса на 180°, ако не можеш, завърти само рамките.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз магазини ще слагам, но отдоло, а не от горе. И мойте са в Балкана Слънчо. Женя, не прави грешката в момента да слагаш магазини, слаби са ти семействата. Първо завърти корпуса на 180°, ако не можеш, завърти само рамките.
    Та то Ново Паничарево на 104 м. надморска височина. Ти на това Балкан ли му викаш?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Та то Ново Паничарево на 104 м. надморска височина. Ти на това Балкан ли му викаш?
    Хахахаха така се води, Планина. Има си и тука баири, но чак носа не ми опира в земята. Много си бърз иначе, кога свари чукна в гоглето.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хахахаха така се води, Планина. Има си и тука баири, но чак носа не ми опира в земята. Много си бърз иначе, кога свари чукна в гоглето.
    Какво гугле? Аз познавам Приморско и района повече от теб сигурно. Ти ходил ли си на Беглик Таш?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Какво гугле? Аз познавам Приморско и района повече от теб сигурно. Ти ходил ли си на Беглик Таш?
    Има няма преди 15 години. Като остана свободен все гледам да опозная България, че да я обикна.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •