Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Искате ли да ви проверяват ПЧЕЛАРИ-ПРОВЕРИТЕЛИ и това да бъде задължително със Закон

Гласували
133. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    22 16.54%
  • Не

    105 78.95%
  • Нямам мнение

    4 3.01%
  • Въздържам се от гласуване

    2 1.50%
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 139
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Пчелари-проверители

    Отварям тази анкета, защото една от точките на Декларацията на ОБПС (Мишо Михайлов), която ще бъде внесена по време на техния пчеларски протест в МЗХ, е искането ПЧЕЛАРИТЕ-ПРОВЕРИТЕЛИ ДА БЪДАТ ВЪЗСТАНОВЕНИ. Считам, че това противоречи на ИНТЕРЕСИТЕ НА ВСИЧКИ ПЧЕЛАРИ, но за да бъде всичко честно и демократично, отварям тази анкета.

    Моля кажете си какво е вашето мнение, и съобразно него КБП ще отговори или не с КОНТРА ПРОТЕСТНА ДЕКЛАРАЦИЯ, но не срещу МЗХ, а срещу ОБПС, които на практика в момента се опитват да извършат ПРЕДАТЕЛСТВО СРЕЩУ ВСИЧКИ ПЧЕЛАРИ !!!

    Подобна анкета вече има във Фейсбук и резултатите от нея са недвусмислени. Пчеларите от Фейсбук НЕ ЖЕЛАЯТ ДА ИМА ПЧЕЛАРИ-ПРОВЕРИТЕЛИ !!!

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето текста на декларацията на ОБПС. Част от точките в нея са разумни, но точка 6 е направо ПРЕДАТЕЛСТВО СРЕЩУ ПЧЕЛАРИТЕ. Не знам с каква наглост Мишо Михайлов си позволява да свиква протест на пчеларите, и на този протест самите пчелари да си забият нож в гърба. Как може дори само да си го помисли това?

    Протестна декларация 1.jpg

    Протестна декларация 2.jpg

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не разбирам от точка 6 за да се възстанови дейността на държавната профилактична програма
    Да не би 2016г, да е прекратена ДПП защото 2015г. си я имаше само че не от проверители а от лицензирани вет. специалисти.
    Нямам представа дали е направена за 2016г. знам само че щяха да я правят за 3 годишен период а не година за година.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не разбирам от какво са притесненията от проверките? Една приятелска консултация от човек с опит никому не е излишна.Още по-вече на новите пчелари.
    Преди много години ме е проверявал "пчелар проверител". Той само гледаше и нищо ни пипаше.Това, което го интересуваше показах.Това, което исках да знам, попитах. Побъбрихме, почерпихме се и поне аз останах доволен. Явно нещо пропускам след като има негативна реакция към проверките от такъв вид?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не разбирам от какво са притесненията от проверките? Една приятелска консултация от човек с опит никому не е излишна.Още по-вече на новите пчелари.
    Преди много години ме е проверявал "пчелар проверител". Той само гледаше и нищо ни пипаше.Това, което го интересуваше показах.Това, което исках да знам, попитах. Побъбрихме, почерпихме се и поне аз останах доволен. Явно нещо пропускам след като има негативна реакция към проверките от такъв вид?
    Случил си на пчелар-проверител. Ами ако ти дойде някой заядливец или некадърник? Ами ако ти дойде човек, който иска да ти направи мръсно? Достатъчно е да каже "имам съмнения за гнилец" и ти загиваш. Влизаш в една процедура, която ще ти струва огромни загуби на пари, време и нерви. Това по действителен случай.

    Ако в закона отново се върнат пчеларите-проверители, всеки един пчелар ще се сдобие с поредния корумпиран властимащ, който може да се разпорежда с неговата съдба, и ако му е кеф - да го затрие веднъж завинаги. Малко ли са ни и съществуващите проверяващи, че да искаме и още една инстанция да го прави това?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Нямам нищо против пчеларите проверители ако си вършат работата съвестно, но за момента не ми пречи и да ги няма. В момента пчелните семейства в България реално не са по ветеринарен контрол. Хубавото е че няма сериозна епидимиологична обстановка в страната за момента и не се налагат някакви масови мероприятия, но ако се наложат кой ще ги проведе не ми е ясно.


    Гласувам: Въздържал се , но ако трябва да заема крайна позиция по скоро клоня към ЗА.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    А, какво ще кажете за 11 и 12 точки? Ето така се "плете кошницата".
    За пчеларите проверители съм в размисъл, но за тея двете нямам думи! От целият ПРИЗИВ-ОБРЪЩЕНИЕ ............ Оставам с усещането, че г-н ММ "нарежда" на МЗХ, какво трябва да се направи, и какво не трябва да се прави. За мен това е голямо изхвърляне.

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Специално за мене една проверка от когото и да било за каквото и да било ми струва над 1000 километра транспортни разходи и над 20 човекодни разходи, които аз заплащам. Като обща сума е над 3000 лева + 2 или 3 дена ПРЕКЪСВАНЕ НА ПРОИЗВОДСТВЕНИЯ ПРОЦЕС. През активния сезон хората нямат време да си надигнат главата от работа, и това трябва да го прекъснем за 2-3 дена само за да угодим на кефа на някого, които иска да си изкара 100-200 лева надник. Съжалявам, ама на мене ми струва 10 пъти по-много, за да угаждам на нечий друг кеф.

    Достатъчно проверки си имам и в момента и достатъчно бюрокрация ме вкарва в една камара излишни разходи, за да се съглася на още една проверяваща инстанция, ползата от която за мене е никаква. Поне да беше дошъл някакъв специалист, а то ще дойде някой плюнчо с измислена (купена) хартийка, доказваща измислеи знания, за да ми казва какво е положението с моите пчели.

    И откъде ще ги намерят тези пчелари-проверители? Та всеки един истински пчелар през активния сезон е претоварен от работа по собствените си пчели. Кой ще е този, който ще предпочете да стане пчелар-проверител? Ами само този, който НЯМА ПЧЕЛИ. Само един провалил се НЕКАДЪРЕН ПЧЕЛАР има интерес да стане пчелар-проверител, за да си докара някой лев, измъчвайки другите пчелари.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    А защо няма:
    Говедар - проверител.
    Свинар - проверител.
    Кокошкар - проверител.
    Паткар - проверител.
    Рибар - проверител.
    Овчар - проверител.
    Гъбар - проверител
    Овощар - проверител.
    Лозар - проверител и всички други производители?

    Не искам никой да ми рови в кошерите и затова съм отговорил с НЕ.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Единствения пчелар-проверител, когото познавам, е Янко Янков от Белослав. Човек с ниско образование и нисък интелект. Не чете книги, не чете форуми, не чете фейсбук, не чете в интернет - въобще скаран е с компютрите, с книгите и въобще скаран е с всяко едно познание. Единственото образование, което го има за пчелите, е неговия личен опит. Ами как да повярвам на този опит, след като от 200 семейства по програмите ги докара до нула броя само са 3 години. От "много акъл" е потънал в дългове, банката скоро ще му конфискува апартамента и ще го изхвърли на улицата. Миналата година от 6 живи пчелни семейства вместо да ги направи 30, направи ги на НУЛА. Въобще един пълен провал като човек и като пчелар, но има хартийката за пчелар-проверител.

    Та как да повярвам на един такъв пчелар-проверител? Ако всички са като него, а има голяма вероятност за това, сори ама няма да ги допусна дори и да припарят до пчелините ми.

    Та същия този Янко Янков е зам. председател на ОБПС и това за пчеларите-проверители е по негова инициатива. Е няма да стане. Не може провалили се некадърни пчелари да решават съдбините на пчеларския сектор в България.

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •