Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
Много сте ми странни.
Всички сте ЗА добър здравословен статус на пчелите, обаче настоявате сами да си го определяте. Много е комично. От какво се притеснявате бе колеги? Не сте доволни че ветеринарите не преглеждат семействата, а само попълват бумащината, обаче се оказва, че това идеално ви устройва!!!!
На въпроса кой би станал проверител, АЗ бих станал ако мога да покрия критерия, а той трябва да е сериозно висок. Колкото и да съм зает до края на април си мисля че мога да проверя пчелини с няколко хиляди кошера и ако се плаща дори и по 0,50 лв. на семейство бих генерирал сериозен доход в началото на сезона. При положение че ще го генерирам още веднъж в края на сезона просто съм супер.
Матеев, не виждам от какво се притесняваш,дори напротив, ако съм на твое място бих назначил подходящия специалист, да се грижи за бумащината по майкопроизводството, да участва активно в него, да контролира изпълнението на развъдната програма и да ГАРАНТИРА ЗДРАВОСЛОВНИЯ СТАТУС НА ВСИЧКИТЕ ТИ СЕМЕЙСТВА. Та ти ако пожалиш средства да си гарантираш здравословния статус при прогноза от над 1 000 000 лв. оборот от развъдна дейност то ние какво да правим?
Да ти отговоря аз какво мисля. Не съм против това да се проверяват пчелните ми семейства, но този проверител искам да е компетентен ветеринар, а не такъв който като дойде да ми каже - абе ние сме учили и за пчелите, но не кой знае колко. Вие си знаете по - добре. Ами за какъв .... ми е дошъл тогава? А за колега пчелар и не искам да чувам. С какво този колега е по - добър от мен, че да ми проверява пчелина? А що се отнася за генерирането на пари - оооооооо, стига да има глупаци да ми генерират пари ей така - с удоволствие ще се възползвам. Но не трябва да е така. Иска се качество и отговорност. До кога ще минаваме по този начин? До кога няма да си вършим работата както трябва? До сега каквото се извършваше изобщо не се гарантираше здравословния статус на нито едно семейство в БГ.