Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Искате ли да ви проверяват ПЧЕЛАРИ-ПРОВЕРИТЕЛИ и това да бъде задължително със Закон

Гласували
133. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    22 16.54%
  • Не

    105 78.95%
  • Нямам мнение

    4 3.01%
  • Въздържам се от гласуване

    2 1.50%
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 139
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    А, какво ще кажете за 11 и 12 точки? Ето така се "плете кошницата".
    За пчеларите проверители съм в размисъл, но за тея двете нямам думи! От целият ПРИЗИВ-ОБРЪЩЕНИЕ ............ Оставам с усещането, че г-н ММ "нарежда" на МЗХ, какво трябва да се направи, и какво не трябва да се прави. За мен това е голямо изхвърляне.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Така е - аз съм против тази декларация най-малкото защото не е съгласувана с пчеларите и с пчеларските организации. Ако беше напраен опит за съгласуване, сега в нея нямаше да ги има тези глупости.

    Точка 1 също е безсмислена. МЗХ вече решиха да премахнат антибиотиците от Закона за пчеларство, но Мишо Михайлов това не го знае, защото не идва редовно на срещите.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако не си регистриран в И.С. на БАБХ и ако нямаш договр с вет. лекар не ти прави преглед за А.Г. защото няма как да то регистрира прегледа.
    Проверителя как ще регистрира прегледа да си вземе парите

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Аз съм против някой да идва да ми рови в кошерите ако не съм го поканил . Развие ли се зараза проверителя ще е последния човек научил за нея . Иначе в исканията прочетох и доста смислени , като и тук е по-добре диалог и отстраняване на необмислените отколкото да се плюем едни други .

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    16.08.2014
    Мнения
    17
    Не съм много на ясно с дейността, която ще имат тези проверители.Но няма ли да се припокриват с нещата,които би трябвало да вършат ветеринарите.Поне което се отнася до здравния статус.Просто могат да се опуснат пари за периодични изследвания.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Д.Стоянов Виж публикацията
    Не съм много на ясно с дейността, която ще имат тези проверители.Но няма ли да се припокриват с нещата,които би трябвало да вършат ветеринарите.Поне което се отнася до здравния статус.Просто могат да се опуснат пари за периодични изследвания.
    Това трябва да го върши именно ветеринара. При мен когато беше идвал такъв - казвам идвал, защото ме е нямало, нашия ветеринар се разсърди и каза, че няма право и каза, че той ще си върши тази работа и да не го допускам повече в пчелина си.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Този който е дал идеята за проверителите, едва ли изгаря от желание той да пчеларства, а някой да го проверителствува.
    По-скоро пчеларството не му е доходен бизнес и търси обект върху когото да паразитира. /съпоставка вароа деструктор/.
    Винаги съм бил против паразитите.
    Гласувах с НЕ.

  7. #17
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Това трябва да го върши именно ветеринара. При мен когато беше идвал такъв - казвам идвал, защото ме е нямало, нашия ветеринар се разсърди и каза, че няма право и каза, че той ще си върши тази работа и да не го допускам повече в пчелина си.
    А върши ли я?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А върши ли я?
    Не, но и проверителя не я върши. И двамата са един дол дренки. Всички са един дол боклуци.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много сте ми странни.
    Всички сте ЗА добър здравословен статус на пчелите, обаче настоявате сами да си го определяте. Много е комично. От какво се притеснявате бе колеги? Не сте доволни че ветеринарите не преглеждат семействата, а само попълват бумащината, обаче се оказва, че това идеално ви устройва!!!!
    На въпроса кой би станал проверител, АЗ бих станал ако мога да покрия критерия, а той трябва да е сериозно висок. Колкото и да съм зает до края на април си мисля че мога да проверя пчелини с няколко хиляди кошера и ако се плаща дори и по 0,50 лв. на семейство бих генерирал сериозен доход в началото на сезона. При положение че ще го генерирам още веднъж в края на сезона просто съм супер.
    Матеев, не виждам от какво се притесняваш,дори напротив, ако съм на твое място бих назначил подходящия специалист, да се грижи за бумащината по майкопроизводството, да участва активно в него, да контролира изпълнението на развъдната програма и да ГАРАНТИРА ЗДРАВОСЛОВНИЯ СТАТУС НА ВСИЧКИТЕ ТИ СЕМЕЙСТВА. Та ти ако пожалиш средства да си гарантираш здравословния статус при прогноза от над 1 000 000 лв. оборот от развъдна дейност то ние какво да правим?

  10. #20
    Работата на проверителя, не е да ти нанесе финансови щети или да ти запали кошерите, а да ти даде предписания и напътствия, ако е забелязал някакъв проблем. И да сигнализира на ветеринаря, който да вземе съответните мерки, да не пламне епидемия.
    Който иска да има 1000 кошера, трябва да му е ясно, че ще има и 1000 пъти по-големи разходи от този с 1.

 

 
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •