Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Искате ли да ви проверяват ПЧЕЛАРИ-ПРОВЕРИТЕЛИ и това да бъде задължително със Закон

Гласували
133. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    22 16.54%
  • Не

    105 78.95%
  • Нямам мнение

    4 3.01%
  • Въздържам се от гласуване

    2 1.50%
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 139
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Повечето институции у нас, само констатират! Те не искат да контролират, или да регулират! Мога да дам примери, но няма смисъл- кервана си върви...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Повечето институции у нас, само констатират! Те не искат да контролират, или да регулират! Мога да дам примери, но няма смисъл- кервана си върви...
    Прав си защо ни е още една. Така и не разбрах тези проверители като ги е имало и то доскоро имало ли е реални резултати от дейността им. Лично аз не съм чул или видял но това нищо не означава.

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Дали ще се казва "пчелар-проверител" или както и да е, няма значение, важното е да е специалист по пчеларство и най-вече пчелни болести. .
    Юри, точно, че не е както и да е - много добре знам какви специалисти бяха пчеларите проверители, фактически дори и на мен самия ми предлагаха да съм такъв, естествено отказах. Та всеки може да стане пчелар- проверител, ала далеч не всеки може да се брои за ветеринар - така, че не е както и да е.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #114
    Защо се хващате за думите "пчелар - проверител", както казах трябва да е доказан специалист, учил, държал изпити, имащ практика и т.н. Дреме ми как ще се казва, важното е да е компетентен и ако имам някакво съмнение, да се обърна към него, а не да пиша глупави въпроси в някой форум и да получавам още по-глупави отговори.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Защото не малко народ се хваща тъкмо за думите, а не за ученото - и пак едни схеми, някакви пари, потъват някъде си, отчитат се разни дейности, свършена работа "по официални данни", а за нас само още норми и изиксвания. Може ли - да ми предлагат да съм проверител и то хора, които много добре знаят, че ма бъкел си нямам ни представа, ни познания, изобщо от медицина, камо ли ветеринарна, а дори в дипломата имам тройка по биология, не разбирам честно и ще ми дадът да им бъркам из кошерите, ако стане някакъв проблем ще ме търсят за помощ ....... специализирана. За мен трябва да бъде нещо подобно, както хуманитарната медицина - личен лекар, безплатен годишен преглед и така. Минава един път в годината, взема проби каквито се изискват, пчели, мед, восък, не ги знам и проверява ето, както сега върлува нозема, ще провери за гнилец и т.н. .... другото какво е, не го разбирам, не виждам никаква реална полза, идва първо той ученик на баща ми, това как да е, после е съвсем обикновен пчелар, който не е учил никаква медицина, сетне идва гледа и какво гледа сега, какво ще види повече от мен, нещо което и на него му е ясно, ама нали, работа вършим и накрая подпиши тука и тука, и айде, жив и здрав. За какво ни е изобщо това - не съм съгласен и не подкрепям инициативи тип "пенсионерска седянка", а тази точно на такава ми прилича "без нищо, да вземем някой левиц от държавата".
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз съм съгласен с мнението на Юри Цветков.Хубаво е да има някой компетентен ,който да дава съвети.Но да не ни се налага да ползваме услугите им.

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Незнам защо, но като зачетох днес темата и се сетих; за ДАЙ и схемите барабар с шефа!

  8. #118
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Незнам защо, но като зачетох днес темата и се сетих; за ДАЙ и схемите барабар с шефа!
    Като се има предвид, що за племе сме, много е възможно това да се случи. Рушвет се взима САМО ако има кой да го даде.

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    По добре да идва проверител ,който знае малко , отколкото доктор който знае много , ама не идва НИКОГА

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    По добре да идва проверител ,който знае малко , отколкото доктор който знае много , ама не идва НИКОГА
    За какъв грездей ти е тогава или няма с кой да си пиеш ракията.

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •