Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 23
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146

    ЦЕНА ПЧЕЛЕН ПРАШЕЦ

    Колеги,
    Някой да знае актуална изкупна цена на прашец на едро? Предварително благодаря за информацията.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    20-22 лв за килограм.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    11.08.2011
    Мнения
    25
    20-30 лв. за килограм, зависи какво количество и качество, аз моя на толкова го продавам.
    "РОЯЛ-БИЙС" ЕООД /предприятие за пчелен мед и пчелни продукти/, тел. 0895 96 97 97

  4. #4
    Цеко Сифоня
    Guest
    Колега АНГЕЛ -25 лева гарантирано или повече ако се пазариш но в Асеновград при ВескоЗахариев-цената не е променена с години за съжаление.Ще ти съдействам ако се наложи.Само ми пиши на лички -нема да имаш проблем.ще ти дам и телефонния номер.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    2
    здравейте колеги,виждам че темата е стара но за мен е актуална и днес затова си позволявам да питам за координати на търговец който купува прашец на цена над 25лв.за килограм.ако някой знае и има желание нека пише,благодаря.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    1
    Здравейте колеги и от мен.Искам да попитам как стой въпроса с пчелния прашец и най-вече с неговата цена и дали може да се намери лесно пазар за него?И ако знаете цената му в момента да споделите каква е?

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всичко зависи от цената. На цена около 7 EUR/кг. лесно може да се намери пазар на запад, стига партидите да са големи (например 500 кг. или 1 тон). Важното е обаче предварително да се договорите с потенциалния купувач дали се нуждае от сух или от влажен прашец. Това става трудно - първо трябва да имате традиции с дадения купувач, за да ви повярва за следващите години.

    Тъй като технологиите на обработка и съхранение са различни при влажния и сухия прашец, то тази година аз мисля да практикувам по следния начин:
    1. Произвеждам известно количество прашец, и го съхранявам влажен в специално оборудвано помещение-хладилник.
    2. Предварително се прави обеззаразяване във фризер и след това прашеца отлежава в горното помещение при температури малко над нулата.
    3. Започвам да търся клиенти например в alibaba.com
    4. Ако клиента иска влажен прашец - доставям му го с хладилен фургон.
    5. Ако клиента иска сух прашец - изсушавам го и му го изпращам с обикновен транспорт.

    Миналата година сина ми направи тестово търсене на клиенти и наистина намери такива за партиди по 500-1000 kg, но всичките те искаха незабавна доставка. Никой не се съгласи да сключва договори за една година напред. Поради тази причина съм решил да произведа прашец на риск, пък после да търся как да го реализирам. В Габровския край почти целогодишно има големи количества прашец и е грехота това перо от приходите да не се оползотворява.

    За който не знае - винаги има такава цена, при която потенциалните клиенти ще си счупят краката да изкупуват продукцията ви. Няма значение дали е прашец, мед или кисели краставички. Просто гледате в alibaba.com как вървят цените, и после слагате малко по-ниска цена. Самият факт, че сте от България, влияе положително - нашият прашец е много по-хубав и по-търсен, особенно ако е натрупан от ливадна паша.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Аз искам да попитам хората които се занимават целогодишно с добив на прашец, какви количества могат да се добиват годишно.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В зависимост от даденостите на региона за разумни цифри се считат 5-10 килограма на година от кошер. Някои пчелари са постигали и повече.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    02.12.2010
    Мнения
    20
    Прашеца е пчелният продукт на който цената тази година остана константна дори малко падна надолу. Направих доста инвестиции с цел неговото събиране и после като трябваше да го продавам срещнах доста проблеми и накрая приложих тактиката на Матеев преди 5 месеца и успях да си продам цялото количество.
    Прашеца е продукт който е малко по-особен по отношение неговата обработка и е доста пипкава. Аз специално го събирам всяка вечер и веднага започва обработката му, него оставям да попие външна влага през нощта. Стигал съм ниво от 0,800 кг на ден от кошер. И последно - без помощен персонал нестава.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •