Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20

    Ленти Super Strip

    Интерсувам се какво е мнението ви за конкректните ленти,ефикасни ли са и т..н.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    Интерсувам се какво е мнението ви за конкректните ленти,ефикасни ли са и т..н.
    Аз лично имам много лоши спомени след употребата им. За мен съм взел решение - никога повече!

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Дай повече подробности,какво стана след употребата им.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Дай повече подробности,какво стана след употребата им.
    Есенно третиране. Цял ден слагам ленти Супер Стрип. Вечерта, последен поглед към пчелина, а от кошера до мен излизат гърчещи се пчели. Веднага огледах дъната на всички кошери - картинката отчайващо еднаква. Последните третирани кошери с умиращи пчели на дъното, а от първите третирани през деня, купчинки отпред. Изпотих се. Вече беше късно да отварям кошерите и да им вадя лентите, смрачаваше се. Не мигнах цяла нощ. На другия ден ме чакаше още един пчелин. Е, на другия ден реших да сложа лентички само на три кошера и да чакам. След половин час се започна геноцида отново. Имам го заснето на клип. Лентите веднага бяха извадени. Третирането приключи. Пет дни след това се върнах на първия пчелин с очакването за тотален погром. Резултат - семействата трябваше да се стеснят с още една -две пити. Но смайването ми бе, когато открих три семейства, които бяха изоставили пилото и меда си и бяха напуснали кошера. Меда вече беше разграбен от останалите. Имаше само празни пити с не излюпено, премръзнало пило. Това беше преди три години - от тогава само тимол, ОК, кофеин-натриев бензоат.
    P.S: Не е грешно да правиш грешки, грешно е да ги повтаряш!

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Аз пък съм на обратното мнение - доволен съм!
    Ползвам ги 2 поредни години за есенно третиране и съм доволен от резултата.
    Познавам още няколко колеги и те са доволни.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Есенно третиране. Цял ден слагам ленти Супер Стрип. Вечерта, последен поглед към пчелина, а от кошера до мен излизат гърчещи се пчели. Веднага огледах дъната на всички кошери - картинката отчайващо еднаква. Последните третирани кошери с умиращи пчели на дъното, а от първите третирани през деня, купчинки отпред. Изпотих се. Вече беше късно да отварям кошерите и да им вадя лентите, смрачаваше се. Не мигнах цяла нощ. На другия ден ме чакаше още един пчелин. Е, на другия ден реших да сложа лентички само на три кошера и да чакам. След половин час се започна геноцида отново. Имам го заснето на клип. Лентите веднага бяха извадени. Третирането приключи. Пет дни след това се върнах на първия пчелин с очакването за тотален погром. Резултат - семействата трябваше да се стеснят с още една -две пити. Но смайването ми бе, когато открих три семейства, които бяха изоставили пилото и меда си и бяха напуснали кошера. Меда вече беше разграбен от останалите. Имаше само празни пити с не излюпено, премръзнало пило. Това беше преди три години - от тогава само тимол, ОК, кофеин-натриев бензоат.
    P.S: Не е грешно да правиш грешки, грешно е да ги повтаряш!
    Дали е възможно да си попаднал на дефекна партида!

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Троян
    Аз ги ползвам 2 години незнам ефикасни ли са против акара но опредено не е имало изтравяне.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Дали е възможно да си попаднал на дефекна партида!
    Какво значи дефектна партида? Влизаш в аптеката и си вземаш аспирин, а те ти дават цианкалий.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Дали е възможно да си попаднал на дефектна партида!
    Ако твърдението е допустимо, каква е гаранцията за всеки един от вас тогава.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от сложна личност Виж публикацията
    Аз ги ползвам 2 години незнам ефикасни ли са против акара но опредено не е имало изтравяне.
    Ето това "не знам дали са ефикасни" не е много на добре. Аз знам за всяко едно средство, което използвам против акар, колко е ефикасно и си правя изводи. Така вземам и решенията за в бъдеще.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •