Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Три сезона съм ползвал от С.Стрпс но нямах проблем подобен на колегата Крумов!Резултат имаше видим всеки път!
    Това което описва Крумов прилича на моето първо третиране с " Перицин" изестно е че актиното вещество е едно и също кумафос!Но при мен жертвите са били по-малко!След този случай съм ползвал Перицин отново но с мн.малко пострадали пчели!Убива кърлежите със задоволителен резултат!

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Аз също ги ползвам 3-ти сезон-доволен съм

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    дано няма нищо против че го цитирам:

    Scutellator

    Един от най-сериозните странични ефекти на кумафоса че влияе на развитието на половите органи. По време на употребата му търтеите стават негодни, а при отглеждане на майки по време на третиране - засяга 100% от майките - води до междинни форми между пчела и майка. Определено не искате остатъци от този химикал във восъка.

    Имам роднина с 30г.стаж от който близо 20г. като професионален работи с около1000 кошера той каза ползвал съм препарат на базата на кумафос първата година е имал много добър ефект но след 2г. се получава резистентност и засяга майките -уврежда ги (после се впусна в лекция от която нищо не разбрах освен да не го ползвам).

    Лично аз не съм и нямам представа за действието му.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Мда, темичката ще бъде интересна. Поради което прочетох и някои от старите теми, където си говорим за тоя супер стрип. Например тази http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=204 , в която например, двама Доктори и безспорни авторитети във форума си казват мнението. Би било любопитно да се включат и понастоящем.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Един път съм ги ползвал и странични ефекти не съм забелязал.
    Бих ги ползвал пак !
    Успех !

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Преди години ползвах Super strips през пролетта. Следващите 2-3 месеца имах много проблеми с майките. В някой момент, някое семейство остане без майка, няма пило. Давах му пита с открито пило от друг кошер. След седмица или две, същото с друг кошер и т.н. От тогава до сега, повече не съм ползвал препарати с кумафос.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Септември 2013г. третирах със Super strips. Паднаха много акари.
    Проблеми с пчелите и с майката не съм забелязал, но април 2014г. се случи следното:http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1600&page=3
    Не знам дали има връзка с третирането.

    Септември 2015г. също използвах Super strips. Паднаха съвсем малко акари /по 20-30 от кошер/
    Семействата в момента са много добре. Още на са започнали да изхвърлят търтеи.

    Super strips го ползвам есента, за да може до пролетта да се разградят отровите, доколкото е възможно.
    Сега като чета и правя връзка с 2014г., май ще престана да го ползвам.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •