Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 25 от общо 25
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    13.07.2014
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    община Добрич
    Доста информация за тази болест прочетох и обмислям да третирам с препарата Тимол. Искам да попитам няколко въпроса във връзка с използването му.
    Дали третирането с тимол в захарен сироп ще има действие върху акара? Подходяща ли е дневна температура от 10-15 градуса ? Дали ще има вкус и мирис на тимол медът, след като след около 30 дни започва пашата?
    Другият ми вариант е Нозестат, но ме притеснява че пише да не се комбинира с други препарати. И се чудя как ще третирам срещу акар?

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    С тези отрови, така ще е - то е достатъчно един път да пробие имунната ситема на пчелата, пък после ходи го търси, какво го нагазило. За съжаление или не, явно така ще е и за в бъдеще, борбата със следствията от пръсканията ще са основен аспект от пчеларската практика. А какво реално можеш да направиш - в обща сметка нищо ... по- различно от да се молиш Богу. Давай им там Нозестат, сироп, тимол, ала и да не им даваш разлика амен амен никаква - поне по моя опит, давах им какво ли не, ала имаше и няколко, които за експеримента не получаваха нищо по- различно от сироп и пчелен мед, та според мен е все едно, щото тя пчелата прибита, образно казано, ма така, че не можеш да я възстановиш, един вид инвалид. А е майката си трака - нема шанс за подобрение относно този въпрос и няма как да има, при положение, че те най- напред хората тровят, такива боклуци ни пробутват за храна, та за пчелите ли, някой ще ти мисли.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Точно казано .

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от никодимов Виж публикацията
    С какво и кога са третирани семеиствата.

    encho123 защо не отговори на този въпрос, че колегите ги заболяха пръстите да пишат ??????????????

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз съм третирал с тимол на кристали който поставям н торбички от тензух на дъното на кошерите и престояват там около 20-22дни.Това става в периода февруари-началото на март,след това го махам за да няма остатъци от него в меда.Доволен съм от резултатите.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •