Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 87
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Последен преглед първите дни на Септември. Едната отводка с нула запечатани килийки( може би кражба... нямам обяснение), другата с около 4-5кг. Сипал съм им по 5л инвертиран сироп, а на празната +2 маломедени пити и няколко магазинни с около2--3кг да го свалят. Развиваха се добре и изведнъж забиха. При последният преглед имаха запечатано пило на по 4 рамки.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Лично за мен /зависи много от региона в който си/, зимно време само захаросан чист мед, без нищо допълнително. По този начин пчелите само го изсмукват и слагат в килийките. Ако има нещо допълнително, без значение какво, за да го преработят, трябва да дигнат температурата в семейството, младите пчели почват да отделят млечице, майката почва да снася. Появява се пило, което изисква определена температура, влажност и т.н.н.. Пчелите се изтощават много повече и може резултатът да е трагичен и да загубиш семейството. Та затова, само чист мед. А февруари, особено към края му, можеш да им даваш всичко и да ги стимулираш. Пак зависи от региона!

  3. #63
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Лично за мен /зависи много от региона в който си/, зимно време само захаросан чист мед, без нищо допълнително. По този начин пчелите само го изсмукват и слагат в килийките. Ако има нещо допълнително, без значение какво, за да го преработят, трябва да дигнат температурата в семейството, младите пчели почват да отделят млечице, майката почва да снася. Появява се пило, което изисква определена температура, влажност и т.н.н.. Пчелите се изтощават много повече и може резултатът да е трагичен и да загубиш семейството. Та затова, само чист мед. А февруари, особено към края му, можеш да им даваш всичко и да ги стимулираш. Пак зависи от региона!
    А когато меда е захаросан не вдигат ли температура, а и всичко останало което си написал?

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Същия трагичен резултат, може да се случи, при подхранване само с уж чист мед. Кой може да каже, до колко е чист? И дали не съдържа патогени, които да преодолеят имунната защита на по- слабите семейства?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Района ми е планински в западна България, на 980м. А за меда... не съм го изследвал, но на 9км радиус около мен има само гора

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Същия трагичен резултат, може да се случи, при подхранване само с уж чист мед. Кой може да каже, до колко е чист? И дали не съдържа патогени, които да преодолеят имунната защита на по- слабите семейства?

    Бат Тянко и ти си прав .
    Да споделят колегите с инвертираният сироп .

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз съм "ЗА" твърдата храна Апифонда - моите пчели я мелят с найлона барабар!...за мен това е най-добрата храна - първо, че е два пъти по-евтина от меда, и второ, че е много лесна/удобна за раздаване на семействата, за разлика от кристализиралия мед, подаването на който е голяма хамалогия.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Идеята бе друга , но както кажеш .

  9. #69
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз съм "ЗА" твърдата храна Апифонда - моите пчели я мелят с найлона барабар!...за мен това е най-добрата храна - първо, че е два пъти по-евтина от меда, и второ, че е много лесна/удобна за раздаване на семействата, за разлика от кристализиралия мед, подаването на който е голяма хамалогия.
    Чудя се дали Апифондата я правят с инвертиран сироп? Не съм чел съдържанието и.

  10. #70
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Потърсих в нета. Някъде споменават инвертиран сироп, някъде не!

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •