Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 35 от общо 35
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2016
    Мнения
    1
    Здравейте!Имам въпрос относно боята.Днес разговарях с познат пчелар(не начинаещ като мен )и той сподели,че имал проблеми с боядисаните кошери с боя на водна основа,тъй като водата от дъждовете и снеговете попивала в тях. Наблюдавал боядисаните и с блажна боя-те оставали на капки. До колко това е възможно и каква боя наистина да използваме, за да нямаме проблеми?!

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Nasko89 Виж публикацията
    Здравейте!Имам въпрос относно боята.Днес разговарях с познат пчелар(не начинаещ като мен )и той сподели,че имал проблеми с боядисаните кошери с боя на водна основа,тъй като водата от дъждовете и снеговете попивала в тях. Наблюдавал боядисаните и с блажна боя-те оставали на капки. До колко това е възможно и каква боя наистина да използваме, за да нямаме проблеми?!
    Това, че не се задържат капки, не означава, че водата напива.
    Има понятия от физиката като: пълно мокрене, непълно мокрене и пълно немокрене, с които се определя задържането на капки по повърхността.
    Моите кошери са боядисани с боя на водна основа. Не знам дали остават капки по боята, но вътре не влиза вода.

    Ако държиш да боядисваш с блажна боя, то използвай автоемайллак,
    защото обикновената блажна боя след година става на люспи и тогава водата наистина ще влиза в кошера.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2016
    Мнения
    6
    Колеги кой от вас ще е на изложението в Добрич да ме посъветва какви кошери да си купя зс инвентара

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Ayho Виж публикацията
    Колеги кой от вас ще е на изложението в Добрич да ме посъветва какви кошери да си купя зс инвентара
    аз ще съм там
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ayho Виж публикацията
    Здравейте колеги. Въпросът ми е по точно с колко кошера да започна отглеждането пчели. Насочиха ме кам кошери Дадан. Блат с корпусен магазин искам да замочна с отводки. И какъв инветар ми е нужен за започна. Като за начсло си мисля за 3 кошера. Като ми казаха да отида на Пчелараския панаир в Добрич.
    Трябавше да зададеш първо въпроса С точно каква литература да започна ?

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •