Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Още един начин как НЕ става

    И така "Не" става!
    Това се нарича преформа за бутилка и така започват всички бутилки(Кола, Лимонада...), преди да ги издуят в желаната форма. Тази е с размери 3.1см(в най-широката част, периферията) и дължина 14,5см. Най-малката която видях беше с дължина около 5-6см.(Не успях да разгледам всички модели).
    Цената на издута бутилка с капачка е 15-30 стотинки, преформата сигурно ще е по-евтина, а и 1-2-5 стотинки не са голяма загуба.
    Преформата се пробива на много места със стъпкова бургия или за дърво(имат остър център) или с гвоздей на поялник...
    Чашката се лепи на капачката и не пада. Могат да се съберат доста пчели при маточника и дори може така да се придаде оплодена майка, като вместо капачката се постави парче от захарна питка. Няма начин да падне от летвата, защото капачката е на винт, а капачката може да се закрепи за летвата с една капка PU лепило за дърво(реже се с макетен нож). Преформата е 25мм в долната част и 31мм при капачката, между две пити... би трябвало да се закрепи достатъчно здраво. Знам, че има клетки(чорап) за по 50 стотинки, не е нужно да го пишете, ползвайте си ги със здраве.
    И да не забравите, че и така "НЕ" става!

    12799050_10204244920723203_4840791033488297850_n.jpg 12814148_10204244919803180_9046003202139577317_n.jpg 12814659_10204244920923208_5397079576274416528_n.jpg

    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 07.03.2016 в 22:28.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако, е твоя идея евала! Но и да не е остава да я видим на практика! Ако работи остава и да ти го признаят! За мен си нумеро уно! Аз съм те признал!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аз се вдъхнових от клиповете със сринцовки и ще работя с това.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    Вътрешният диаметър на тази преформа е 21,5 мм.
    Доработването е играчка, но решава един от основните проблеми на клетките тип Никот - запазване целостта на крачетата на затворените майки.
    Идеалната видимост е бонус.
    Перфектна за съхраняване на майките до ИО. А също и след това.
    Ако излюпваш или съхраняваш майките в семейството-отглеждач можеш да осигуриш възможност на пчелите свободно да влизат и излизат. Ако решиш да ги преместиш в инкубатор, просто лепваш едно тиксо на входа и си готов.

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Sandokan Виж публикацията
    Вътрешният диаметър на тази преформа е 21,5 мм.
    Доработването е играчка, но решава един от основните проблеми на клетките тип Никот - запазване целостта на крачетата на затворените майки.
    Идеалната видимост е бонус.
    Перфектна за съхраняване на майките до ИО. А също и след това.
    Ако излюпваш или съхраняваш майките в семейството-отглеждач можеш да осигуриш възможност на пчелите свободно да влизат и излизат. Ако решиш да ги преместиш в инкубатор, просто лепваш едно тиксо на входа и си готов.
    Да, вътрешния размер е приблизително 21.5мм.
    Не знам колко често се случва да има проблем с крачетата, но виждам други недостатъци.
    Да, вижда се доста по-добре вътре.
    За използването в инкубатор, мисля, че е възможно да се направи статив с дупки 27-28мм и преформите да се поставят в тях, като статив за епруветки. Преформата при гърлото е 33мм и ще виси свободно, без да се опира в дъното.
    Няма нужда от тиксо, капачки се продават отделно и можеш да си купиш допълнително.
    За съхраняването на майките в отглеждач имам идея, но ще изчакам първо да я пробвам.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ей, това руснака е кръстоска между лисица, маймуна и дявол.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ей, това руснака е кръстоска между лисица, маймуна и дявол.
    Не се знае колко българска кръв му тече във вените.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Това със спринцовките е хитро. Само се чудя дали ако в гнездото е хладно пластмасата не пречи на пчелите да топлят с тяло маточника.
    Това с преформата и винтовата капачка е още по-хитро. Не знам къде се продават преформи, но в аптеките продават шишенца за урина с винтова капачка, които май ще станат.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    .....
    Това с преформата и винтовата капачка е още по-хитро. Не знам къде се продават преформи, но в аптеките продават шишенца за урина с винтова капачка, които май ще станат.
    Това не са пресформи, а заготовки, които после се поставят в пресформата (тя е инструмент), нагряват се и се раздуват. Процеса се нарича "бластване".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това не са пресформи, а заготовки, които после се поставят в пресформата (тя е инструмент), нагряват се и се раздуват. Процеса се нарича "бластване".
    Колега преформа, не пресформа.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •