Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 12 от общо 12
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Това със спринцовките е хитро. Само се чудя дали ако в гнездото е хладно пластмасата не пречи на пчелите да топлят с тяло маточника.
    Това с преформата и винтовата капачка е още по-хитро. Не знам къде се продават преформи, но в аптеките продават шишенца за урина с винтова капачка, които май ще станат.
    Стената на преформата е дебела 2-3мм, спринцивката е по-тънка, а шишенцата още повече.
    Преформи има във фирмите които произвеждат бутилки, но не всички продават, още по-малко са тези които продават на дребно. Неотъпкана пътека - няма как.
    Търсите фирмите във вашия регион и звъните по телефона на всяка, докато не се отвори вратата. Ако изобщо не можете на си намерите, пишете ЛС и когато имам време и минавам през фирмата, ще ви взема и ще ги изпратя по Еконт.

    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това не са пресформи, а заготовки, които после се поставят в пресформата (тя е инструмент), нагряват се и се раздуват. Процеса се нарича "бластване".
    Виж си скайпа. Още вчера ти писах за преформите. Ако намериш откъде да ги купуваш, пусни тук информация.
    На тази фирма съм клиент от 10 години и нямах проблем, но не знам дали други ще се съгласят да продават на дребно.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Колега преформа, не пресформа.
    Да, прав си, но като бърза човек кара по инерция. Важен е смисъла в случая.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •