Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 42
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа

    Някакъв спор

    Удрям реконтра, на въпроса към мен от колегата Гогол! И бързам да отговоря. Семействата ми презимуваха на раздалечени рамки. Право върху рамките с по една хранилка кристална. От декември до захарта мятам по един чорап. Утре пак. В чорапите има медно- захарно тесто и витамини. Отгоре с по един магазин, без найлон. Смъртност нямам. Освен изброеното, да имат и сироп и Апифонда. Всички имат пило. Не подбуждам с мед. Защото 100 ДБ пълномедни рамки струват доста пари, а моя мед е скъп!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Удрям реконтра, на въпроса към мен от колегата Гогол! И бързам да отговоря. Семействата ми презимуваха на раздалечени рамки. Право върху рамките с по една хранилка кристална. От декември до захарта мятам по един чорап. Утре пак. В чорапите има медно- захарно тесто и витамини. Отгоре с по един магазин, без найлон. Смъртност нямам. Освен изброеното, да имат и сироп и Апифонда. Всички имат пило. Не подбуждам с мед. Защото 100 ДБ пълномедни рамки струват доста пари, а моя мед е скъп!
    А..ХАА....ААА !!!! Виж ти къде било разковничето .А раздалечаването на рамките сигурно го правиш закъснително,щом още декември обсебваш чорапите на госпожата и ги надяваш на пчелите. Меда ти е скъп казваш,и пак си сложил 3–4тенекета в медно–захарното тесто за 100–те кошера.А....аа,сетих се.Този разход си го компенсираш март месец ,като центрофугираш захаросания мед останал от презимуването.Твоята цетрофуга може да има тази опция,но моята –не .Затова предпочитам пчелите да извършат тази много тежка операция .И резултата е удовлетворяващ и мен и пчелите –много млади пчели. Без да лишавам госпожата от чорапи или чорапогащници. Тази година никой не може да се оплаче ,че няма ранно пило.Колеги говорят тук, за вече 4–5–6 пити с различно пило.Както върви ,работата отива към допълнителни корпуси и магазини.А ти –''........всички имат пило '' .Ще имат разбира се ,навън е пролет,макар и необичайна.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Пак бързаш- седмак ли си? Къде прочете 3, 4 тенекии? И колко кила са 100 ДБ рамки?
    Като казах имат пило, имах друго предвид! Питаш ме, казвам ти ама не ти е достатъчно!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Пак бързаш- седмак ли си? Къде прочете 3, 4 тенекии? И колко кила са 100 ДБ рамки?
    Като казах имат пило, имах друго предвид! Питаш ме, казвам ти ама не ти е достатъчно!
    Ще ти отговоря в твоя тон – ''каквото повикало ,това отговорило '' .Не знам какви бързаци са седмаците,но ще се заинтересувам,може да има информация е за тях.Но явно ти си след деветия,леко закъснял, щом не помниш какво си писал. Пък може да си бил подвластен на твоя приятел Етила . В Ямбол имаше училище за тях –'' И. Вазов.'' Цитирам твое писане –''...От декември до .....мятам един чорап............В чорапите има МЕДНО–захар.................Не подбуждам с МЕД . ..................а моя мед е скъп.'' Какво ли слагаш в тези питки за да ги наречеш медно–захарни? Хартия ,на която пише МЕД от Бат Тянко ,и бъркаш,бъркаш със захарта,докато се получи твоето МЕДНО–захарно тесто. Сега ще ти направя проста сметчица колко мед ти отива ,ако слагаш мед ,а не надписана хартийка за твоите 100 кошера–средно по 1.250 –1.300 на кошер, или това са 130 кг. тесто ,от което 60 кг. е мед.Колко тенекета е това ? Цитат твой –''Утре пак '' .Или другояче казано ,нови чорапи с МЕДНО–захарно тесто ,и нови 60 кг. мед ,от твоя,скъпия. Е,колко станаха тенекетата? Ха сега си отговори сам даваш ли им мед /под каквато и да е форма/ или не им даваш? Мен не ме интересува,но ти не се самозалъгвай че не храниш с мед,а от там да заблуждаваш и младите колеги.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Колега Гогол, ти не беше ли от старите пчелари? Щото точно на младите, обяснявам че не храня, а подбуждам! И никъде не съм казал в какви мерки и теглилки подбуждам семействата, а само че го правя. Така че, ти си прави твоята сметка. Моята аз и сам мога. Има и счетоводители! Та за пореден път те питам? Ти, седмак ли си, счетоводител или на всяка манджа- мерудия?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    '' Не врат, ами шия .''

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Ако имаше повече като бат Тянко мн млади кандидат пчелари като мен щеше да почнат да се занимават!!!!!!?!

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Ако имаше повече като бат Тянко мн млади кандидат пчелари като мен щеше да почнат да се занимават!!!!!!?!
    Той, бат тянко колкото литература ти препоръча, че и лекции напоследък - по два магазина мед от дряна трябваше да си изкарал,
    а ти -"кандидат пчелар".

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Кой е казал ,че не съм вадил вече ? Между нас да си остане по 1 магазин от кокичета извадих .Мн приятен мед.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Браво! Радвам се.
    Да благодарим на бат тянко!

    Аз още нищо не съм изкарал. Така е като не слушам бат тянко.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •