Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    В момента няма смисъл от подхранване - а е нормално да работи дори да си е убил майката.

    п.п.блазе ти за акацията - тука свърши преди поне 4-5 дена.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Моето мнение е,че когато си видял яйца,то те са били преди излюпване и това те е заблудило,че има майка.Всъщност тя е липсвала и маточниците са били свищеви,след като и в средата на питата има такива.Най-добрия вариант е да придадеш нова оплодена майка,за да не губиш време в създаването на нова такава.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Както съм споменал в началото на темата,опит нямам и се опитвам да разбера какво се е случило с ваша помощ и това което съм чел .Не изключвам и варианта за свещевите майки.Може и при транспорта нещо да се е случило.Но ако са свещеви майки защо първо бяха изградени маточници по краищата на питите(вече са запечатани)и едва след това 3 маточника(още незапечатани)в средата на една от питите?

    Сега се питам, ако отводката е била в роево състояние и си е заложила роеви маточници.В последствие по моя вина нещо се е случило с майката и те са заложили и спасителните маточници.Възможно ли е да се е случило това нещо или много ми работи фантазията?

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2011
    Мнения
    4
    няма отводка в роево състояние-тя едвам бре душа.като гледам как ги правите ,по на няколко питички.мъжа ми ги прави силни о оше на същата година дават мед

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от zina1980
    няма отводка в роево състояние-тя едвам бре душа.като гледам как ги правите ,по на няколко питички.мъжа ми ги прави силни о оше на същата година дават мед
    Те това е отводка де - на няколко питички.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Здравейте!
    Семейството вече си има майка ,която си е отгледало.На питата на която открих майката имаше и яйца.Пчелите носят прашец.
    Мисля ,че всичко е наред, ВЕЧЕ!


    Благодаря на всички за мненията.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Моля за съвет

    Един от кошерите ми се изрои.Какво трябва да направя за да спра следващо роене.Благодаря ви предварително

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •