Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 39 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 385
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Вероятно усложнения преди раждане. Имал съм такъв случай, само че беше август-септември и го отдавам на температурата тогава. Месото ако все пак го даваш на кучетата - само след варене или не знам, някой Док да казва. Аз лично закопавам в земята. Тая заица от ония стреснатите ли беше?

    jojonov, при равни други условия, аз сигурно бих я пробвал. Ако прояви добри майчински качества, мога и аз да направя някои компромиси и да си напаснем темпераментите, хаха. А и съм с нагласата, щом едно животно е белязано от съдбата, то и стопанинът трябва да му даде шанс.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #282
    За кучетата няма никакъв проблем. Аз лично не бих го ял. Не се ядосвай, това си е част от занаята.

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Това беше онази подарената Две Могилска снаха, която си остана по-малка. Възможно ли е да от това? Плодовете в нея бяха доста развити, а раждането щеше да бъде днес утре? Месото е вече в тенджерата. Ще го мислим като се свари.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #284
    Не, ръста не е причина.

  5. #285
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Днес ми се наложи да изпълнявам една от най гадните си задачи. Вчера бях на село, всичко беше наред. Днес пак идвам и храня наред. По едно време от единия кафез ми се стори необичайно тихо, още повече, че днес-утре трябва да ражда и по цял ден носи сено и "рови" в родилното.
    Отварям кафеза и какво да видя. Зайката си лежи в кутията и не мърда. Бутнах я - студена. Беше си умряла със стрък сено в устата. Явно скоро беше станало, защото не беше вкочанена и не беше изстинала съвсем.
    Одрах и изкормих. Всички органи си бяха нормални, може би малко безкръвни. В матката имаше 10 зайчета по около 10-12см дълги. бяха разделени на 2 групи, като едната беше усукана 2-3 пъти. В образуваната "торба" имаше много кръв. И така.
    Сега се чудя каква е причината и можех ли да го избегна. Месото на зайката изглежда съвсем нормално. Мога ли да го използвам (поне за кучетата, ако не става за мене)?
    Дано другата се отчете подобаващо...
    Някаква ваксина слагал ли си и.

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Не. Аз я взех по нова година и от тогава не е създавала никакви проблеми.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ихууууу другата зайка роди. Довечера ще проверя колко са бебоците и ще докладвам.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #288
    Жоро, ако в района ти има много комари (а вероятно е така) е добре да ваксинираш срещу Миксоматоза. А срещу чума, задължително. Това, че до сега си минал метър, съвсем не означава, че утре няма да се натръшкат масово. Докато разбереш, че има проблем и вече ще е късно.

  9. #289
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    здравейте колеги .искам да питам на кой ден след раждане е най добре да се заплоди зайката?

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Мога ли да го използвам (поне за кучетата, ако не става за мене)?

    Братле,кокалите на задните крака-демек бутовете са кухи и при трошене се получават остри парченца,които могат(малка вероятност) да перфорират "карантията" на кучето.Аз ги дерях,изварявах.отделям задните кости и тогава ги давах на кучетата.Но преди това....погребах 50кг овчарка.

 

 
Страница 29 от 39 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •