Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 70
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    В бизнеса има понятия като пазарна сила на купувачите и пазарна сила на продавачите. В бизнеса добри самаряни няма. Ще ви дам лесен и ясен пример.
    Имаме един заможен бизнесмен които дълго се бори с майкопроизводствения монопол или картел както искате го наречете.
    Ами питам тогава защо сега не продава майките по 2 лева парчето а отводките по 20 лева парчето? Така де, може да си го позволи човека.
    Защо Бил Гейтс не си направи една бензиностанция тука и да продава бензина по 1 стотинка литъра, всички ще купуваме уиндоус.

    Матеев президент, президент...!
    Винаги може по-добре.

  2. #22
    За картела е ясно и на децата. Но откакто почнаха да падат цените на горива и колата ми вдигна разхода. Дали търговците не решиха, че щом ще свалят, то поне да е всичко (качеството)?!

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...82%D0%B5%D0%BB
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...BF%D0%BE%D0%BB

    Правиш ли разлика между едното и другото?
    Картелът е споразумение и/или съгласувана практика между две или повече предприятия - конкуренти на съответния пазар, насочени към ограничаване на конкуренцията чрез определяне на цени или ценови условия за покупка или продажба, разпределяне на квоти за производство или продажби, или разпределяне на пазари, включително при манипулиране на публични търгове или конкурси, или процедури за възлагане на обществени поръчки

    Можеш ли да ми кажеш с кого се споразумява и конкурира Лукоил, коя е втората рафинерия в България.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    За картела е ясно и на децата. Но откакто почнаха да падат цените на горива и колата ми вдигна разхода. Дали търговците не решиха, че щом ще свалят, то поне да е всичко (качеството)?!
    хм... и аз го забелязах това явление...

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Защо Бил Гейтс не си направи една бензиностанция тука и да продава бензина по 1 стотинка литъра, всички ще купуваме уиндоуса.
    Ами защото пак ще ни се иска да краднем, за да не плащаме.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Към 18.30часа, заредих на OMW дизел на 1.77лв.
    Това за разхода, ме беше попритеснило! Сега се успокоих.................Че не е само с моята "любима"!

    Поздрави, В крайна сметка ние какво искаме??? Хем гориво "без пари", пък на всичкото отгоре и КАЧЕСТВЕНО! Г. Георгиев

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Можеш ли да ми кажеш с кого се споразумява и конкурира Лукоил, коя е втората рафинерия в България.
    България е в Европа и в съседните нам държави има рафинерии.
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...80%D0%BE%D0%BB

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    България е в Европа и в съседнити нам държави има рафинерии.
    kuline.Търговията с горива ти е ясна като лондонска мъгла. Повтаряте като зомбита каквото ви кажат от телевизията и хич не е важно каква е истината. Като ти трябва 10 хил литра гориво палиш камиона и отскачаш да Румънската рафинерия да си купиш-така ли си го представяш.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Гледам ,в тая тема много ДИЗЕЛИСТИ. ХА -ха ,я си признайте , вие изобщо на бензиностанция зареждате ли, или в повечето случаи купувате нафта на черно.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    kuline.Търговията с горива ти е ясна като лондонска мъгла. Повтаряте като зомбита каквото ви кажат от телевизията и хич не е важно каква е истината. Като ти трябва 10 хил литра гориво палиш камиона и отскачаш да Румънската рафинерия да си купиш-така ли си го представяш.
    Мен като ми трябва лондонска мъгла, отскачам до Букурещ да хвана самолета има-нема 100 км, че София далеееееко и несамо далеко, ами и билетите по-скъпи.
    Па ти, като си на ТИ с търговийката, я вземи ни светни нас, непросветените.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •