Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 193

Преглед на хибрид режима

  1. #1

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Обучение за начинаещи.

    Адмирации за колегите, така трябва да започва всеки раздел и тема във форума. Описание на темата и с така създадените препратки форума ще изглежда по сбит и функционален. Пестят се излишни въпроси от начинаещите със слаба теоретическа подготовка. При отваряне на темата много от въпросите са пояснени в нея и е излишно да бъдат задавани. Така повечето въпроси ще са с практическа насоченост и опитните пчелари ще споделят опита си с удоволствие.
    Приветствам Борислав и Ванката за така структурираните теми и си пожелавам и останалите колеги ако пускат нови теми да се придържат към така предложения модел. За да създадем подреден форум подканям Администратора и Модератора да ме коригират по всякакъв начин ако съм направил нещо извън приетите правила и норми. Ще съм им благодарен.Желая успех на всички.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    19.12.2017
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    общ.Стралджа обл.Ямбол
    Имам мед от рапица,но е вкиснат.Какво мога да правя с него?

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tedi Виж публикацията
    Имам мед от рапица,но е вкиснат.Какво мога да правя с него?

    На ракия, в случай, че ти се намират джибри.
    Един приятел с над 250 кошера в края на февруари и началото на март тази година, стопи доста тенекии рапицов мед и с него подхранва в ранната пролет. Аз му викам, как бе, нали рапицата вкисва, а той, е`ал съм в ги м`мата, да не са ставали пчели. И така... Не чух от него след това да е имало проблем с диарии и т.н. Тъй че ранна пролет, когато има облитане, що да не дадеш малко вкиснал мед. Между другото, рапицата май вкисва на върха на тенекията, където са по-леките фракции, надолу не би трябвало да има проблем. Ако само мирише на вкиснато и няма образувана пяна не би трябвало да има проблем.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от tedi Виж публикацията
    Имам мед от рапица,но е вкиснат.Какво мога да правя с него?
    Можеш да отгребеш горният слой с вкиснатата част.
    В тенекия ли е този мед? Какво количество е?
    Медец

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    19.12.2017
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    общ.Стралджа обл.Ямбол
    Да в тенекии е 8 бр.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от tedi Виж публикацията
    Да в тенекии е 8 бр.
    Оправиха ли се нещата?
    Това количество е малко и тенекиите са удобни да се отгребе негодната част. Отгребваш до по-твърдо или около 3-4 см (примерно) надолу след като е махната течната част. Съхранявай тенекиите на хладно, че ако са на топло тея микроорганизми пак ще се активират и ферментацията тръгва отначало.
    По никакъв повод не го затопляй до кремообразно състояние и да допълваш тенекиите.
    Медец

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2010
    Мнения
    9
    искам да попитам можели да боядисвам кошер като има пчели в него с блажна боя?????

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от ivo
    искам да попитам можели да боядисвам кошер като има пчели в него с блажна боя?????
    Можеш аз съм го правил, не е за предпочитане но ако нямаш избор, прилетната дъска е по проблемна.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И надвечер да боядисаш, като им вкараш миризмата гадна, какво ще стане, как мислиш.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •