Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 193
  1. #91
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Слагането на основи за градеж,до късно през лятото изглежда бе причина за недостатъчното количество прашец.Прибирането на "обрашнените" пчели,беше около Нова година и тогава им сожих 0,5кг захарно–прашецова питка,защото не разполагах с друго.ПРавилно ли съм постъпил?

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Сега нямат нужда от прашец,а чак когато започне усилено отглеждане на пило през март.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Още един въпрос,ако може.На пролет,след като се отстрани долния,първи корпус,настъпва промяна в образа на кошера.Налага ли се,поставяне на прелката на някакви ориентири,препятствия?

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Още един въпрос,ако може.На пролет,след като се отстрани долния,първи корпус,настъпва промяна в образа на кошера.Налага ли се,поставяне на прелката на някакви ориентири,препятствия?
    Не, няма проблем.

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Още един въпрос,ако може.На пролет,след като се отстрани долния,първи корпус,настъпва промяна в образа на кошера.Налага ли се,поставяне на прелката на някакви ориентири,препятствия?
    Каква е идеята да отстраняваш първи корпус? На колко корпуса зимуваш?

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Каква е идеята да отстраняваш първи корпус? На колко корпуса зимуваш?
    Неговото зимуване е от рода на "вода гази жаден ходи".Долния корпус му е медови,а в горния са пчелите на сухо и сега слага питки.....

  7. #97
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Неговото зимуване е от рода на "вода гази жаден ходи".Долния корпус му е медови,а в горния са пчелите на сухо и сега слага питки.....
    Така де. Попрехвърлих постовете и ми направи впечатление малко хаотична информираност.

    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Слагането на основи за градеж,до късно през лятото изглежда бе причина за недостатъчното количество прашец.Прибирането на "обрашнените" пчели,беше около Нова година и тогава им сожих 0,5кг захарно–прашецова питка,защото не разполагах с друго.ПРавилно ли съм постъпил?
    Мики, нещо не е както трябва, съдейки по всичките ти въпроси из темите. Виж, ако искаш помощ, ще трябва подробно и точно да опишеш какви си ги дробил есента и какво си видял при последните отваряния. Всички въпроси в една тема, при информацията, за да не ровим. За теб най-важно сега е да запазиш тези три семейства живи до пролетта. Зимата върви мека и мисля, че ще има топли дни за корекций. Поясни, щото до тук аз виждам, кълбо на сухи пити във втори корпус със захарна питка над главата, храната им за зимата запечатана си стои под кълбото в първи корпус, а ти се каниш да им го ”отстраниш”.

  8. #98
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз бих казал това(тези) семейство(а) ако изкарат до средата на Март (без значение по какъв начин), тогава да не им се маха долния корпус. При положение, че в него има много мед. Този корпус трябва да се използва за развитие и семейството(а) ще хвръкнат. Ако е по-слабо семейството(та) да се разпечатват пити и да се слагат между пилото. Ако е силно семейството(та)(ако изпълва цял корпус) направо да се надраскат няколко пити и да се ротира отгоре.

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    На пролет,след като първия корпус е опразнен от пчели и храна,не трябва ли да се отстрани и да остане само на един за по-лесно поддържане на тем... режим?

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    ....Въпросите,които "сипя" не касаят 1 кошер.И в трите,ситуацията е различна.От мъдроста на последните 3-4 месеца,разбрах ,чесъм ги надробил много странно.Прочетох няколко книги,после няколко съвета и информацията доби хаотичност.Направил съм впечатление с това.БЪдете сигурни!И така ще бъда благодарен на Ангел Йосифов и на rumeggr,за да подредя мозайката.Успех!

 

 
Страница 10 от 20 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •