Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 193
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Аз споделям всичко напълно безплатно и това дали някои ще се възползва си зависи от него аз по същия начин се радвам ,че колеги споделят това, което знаят защото аз също се възползвам от техните знания .Това ,че има желаещи да станат пчелари и отварят нови теми и задават многократно едни и същи въпроси изобщо не е редно нека първо прочетат няколко книги и темите за начинаещи тук в форума и тогава да питат защото когато не знаеш азбуката няма как да започнеш да четеш и пишеш.Аз принципно помагам на колега само, когато се уверя че е сериозен и се е потрудил ,а не да чака на готово, не е нужно само желание а много труд.
    Разглеждах профила на начинаещ пчелар (след поставен от него въпрос) - регистрирал се с опит в пчеларството - 20 години, брой кошери - 20.
    Чудех се!? лъже ли в профила си или наистина е начинаещ с 20 годишен пчеларски опит. Смятам,за непочтено да лъжеш хората, най-малко от които очакваш нещо.
    И двете неща сметнах за неверни, но и верни да бяха ...........какво да отговориш на начинаещ пчелар с 20 годишен пчеларски опит?
    Просто загуба на време!?!
    Та затова пуснах настоящата обява. Хора съвсем сериозна съм!

    Ако съм пропуснала да благодаря на някого за оказана ми помощ и съдействие БЛАГОДАРЯ ВИ

    P.s Колегата, когото коментирам, ако четейки този пост се пoзнае да не се сърди на мен.

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Невена, Поздрави! Аз, естествено, ти разбрах поста още от първия ред, само не знам, дали щото съм от "редовните мозъци" или щот съм от почетните автори по посрещането? За милото - сме мили щот сме зазимили, ама стой та гледай напролет като цъфне новобранец и какво го чака. Нали си ме включила в комисията по приемането на курсистите?
    Г- н Jordanov, не сте в комисията, Вие ще подписвате сертификатите!

  3. #43
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Искате ли да знаете защо начинаещите първо не прочитат темите, а чак след това да питат?

    Отговора е много прост: Да не са луди, че да четат 1000 страници баласт, че да намерят няколко точни отговора на въпроса!
    Темите носят максимум 30% информация и 70% пълнеж. Аз ще се учудя, ако се появи човек дето ги е чел ред по ред.

    Вижте в тази тема: 1 въпрос, 15 излишни коментара и 2 горе-долу точни, като единя е на argilov, a другия на rosty_sz.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е ти откри още една топла вода. Кога разбра че има 1000 страници баласт и я се огледай от кога се натрупа тоз баласт?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Искате ли да знаете защо начинаещите първо не прочитат темите, а чак след това да питат?

    Отговора е много прост: Да не са луди, че да четат 1000 страници баласт, че да намерят няколко точни отговора на въпроса!
    Темите носят максимум 30% информация и 70% пълнеж. Аз ще се учудя, ако се появи човек дето ги е чел ред по ред.

    Вижте в тази тема: 1 въпрос, 15 излишни коментара и 2 горе-долу точни, като единя е на argilov, a другия на rosty_sz.
    Един от излишните коментари е цитирания по-горе.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Военния сандък е от танкови мини, с размери за 9р. даданблат.В Горни лом трябва да има.Аз ги купих от Разград.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Военния сандък е от танкови мини, с размери за 9р. даданблат.В Горни лом трябва да има.Аз ги купих от Разград.
    Продаваха преди да гръмне завода.

  8. #48
    Невена, дай банкова сметка по която да си преведа таксата. Като чета какво се пише на последък във форума, си давам сметка,че нищо не разбирам от пчели, и искам да мина един курс на обучение.

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Невена, дай банкова сметка по която да си преведа таксата. Като чета какво се пише на последък във форума, си давам сметка,че нищо не разбирам от пчели, и искам да мина един курс на обучение.
    Здравей Юрий, групата е сформирана и първия етап от обучението за начинаещи е към края, но предстоят няколко опреснителни курса.

  10. #50
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз пък вярвам че има много от диктуващите насоката на развитие на пчеларството в световен мащаб, които биха се съгласили да им работиш цяло лято без пари срещу 10 000 евро

    Това го заявявам съвсем сериозно и без капка ирония.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •