Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 20 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 193
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако не искаш да ти се разхождат белтъчини в пчелния мед изчакай да се изнесат от тези рамки . Медът а с голяма плътност и после всичко излиза най отгоре.

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    30.03.2014
    Мнения
    3
    здравейте аз съм още нов в пчеларството но някои може ли да ми даде съвет много ме жилят тея хаивани така се надух и получих сърбежи по цялото тяло бях в спешното и там ме набодаха но ми казаха че нямам алергия просто много са дошли ужилванията има ли нещо с
    което да си намажа ръцете за да не ме жилят толкова

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Еми с оцет може да си ги намажеш но най добре ако не искаш да те жилят вземи си ръкавици.Пчелите тази година са доста агресивни.

  4. #74
    Наблюдател
    Регистриран
    30.03.2014
    Мнения
    3
    пробвах с ръкавици но много неудобна работа

  5. #75
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от дечо Виж публикацията
    здравейте аз съм още нов в пчеларството но някои може ли да ми даде съвет много ме жилят тея хаивани така се надух и получих сърбежи по цялото тяло бях в спешното и там ме набодаха но ми казаха че нямам алергия просто много са дошли ужилванията има ли нещо с
    което да си намажа ръцете за да не ме жилят толкова
    Същият проблем имах и аз като започвах. Бях чел, че може да се слагат кори от яйца и велпапе в пушилката вместо гнило дърво и стигнах до твоето положение - нажилен и наплашен дотолкова, че не можех да хвана нищо с ръце и не смеех да припаря до кошерите около месец. След това си купих цял костюм, слагах и бейзболна шапка под булото да не ми жилят главата и обувах високи туристически обувки с гети, понеже шепа млади пчели паднали на земята ми влезна в мокасините. В чудо се видях, даже и тема май отворих тука.

    След тази случка станах много внимателен, започнах да работя бавно, в началото с повечко пушек, но без припряност и резки движенияи и без да мачкам пчели. Изхвърлих корите и велпапето и паля пушилката с гнило дърво и пчеларски пелети. Пушекът стана гъст и започна да действа видимо на пчелите. Ползвам и пулверизатор със студена водя понякога. Вече работя с блузон и по изключение с кошени ръкавици, но като усетя, че се разкиселяват внимателно се отдалечавам от кошера или слагам ръцете зад гърба и кротвам за минута. Ако няма паша капвам и по малко сироп в хранилката няколко часа преди да ги отворя, че да са спокойни. Това е скромният ми опит, но мога да се похваля, че ужилванията вече са рядкост за мен.

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Прав си не е удобно но е по спокойно и аз работя с ръкавици на мен ми е удобно.Мисля че е до ръкавиците и дали ти пасват.

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Прав си не е удобно но е по спокойно и аз работя с ръкавици на мен ми е удобно.Мисля че е до ръкавиците и дали ти пасват.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от дечо Виж публикацията
    пробвах с ръкавици но много неудобна работа

    Свиква се
    При пчелите има мед, защото има ред!

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    19.12.2017
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    общ.Стралджа обл.Ямбол
    Имам мед от рапица,но е вкиснат.Какво мога да правя с него?

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tedi Виж публикацията
    Имам мед от рапица,но е вкиснат.Какво мога да правя с него?

    На ракия, в случай, че ти се намират джибри.
    Един приятел с над 250 кошера в края на февруари и началото на март тази година, стопи доста тенекии рапицов мед и с него подхранва в ранната пролет. Аз му викам, как бе, нали рапицата вкисва, а той, е`ал съм в ги м`мата, да не са ставали пчели. И така... Не чух от него след това да е имало проблем с диарии и т.н. Тъй че ранна пролет, когато има облитане, що да не дадеш малко вкиснал мед. Между другото, рапицата май вкисва на върха на тенекията, където са по-леките фракции, надолу не би трябвало да има проблем. Ако само мирише на вкиснато и няма образувана пяна не би трябвало да има проблем.

 

 
Страница 8 от 20 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •