Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 193
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Понеже в тоя раздел, в лавината от теми вече почнаха да се пишат всякакви глупости и безумия, да бодна тука тоя линк
    http://www.farmer-bg.com/7544-FAKTOR...ARHU-MEDOSBORA
    Колегата Hinap го пусна навремето в темата за статиите. Който иска да чете, може и само за информация, може и да не се съобразявате с написаното, но пък за малко размисъл... Статията мисля беше в две части, който търси ще намери.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    ХАСКОВО
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Понеже в тоя раздел, в лавината от теми вече почнаха да се пишат всякакви глупости и безумия, да бодна тука тоя линк
    http://www.farmer-bg.com/7544-FAKTOR...ARHU-MEDOSBORA
    Колегата Hinap го пусна навремето в темата за статиите. Който иска да чете, може и само за информация, може и да не се съобразявате с написаното, но пък за малко размисъл... Статията мисля беше в две части, който търси ще намери.
    След като те дразнят "глупостите" на новаците "като мен", не влизай в тази тема........... ходи при "печените". А тези глупости остави на сърцатите пчелари, които искат да помогнат на "глупаци" като мен !!!!!!!!!!!!!!!

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от m2m2m Виж публикацията
    След като те дразнят "глупостите" на новаците "като мен", не влизай в тази тема........... ходи при "печените". А тези глупости остави на сърцатите пчелари, които искат да помогнат на "глупаци" като мен !!!!!!!!!!!!!!!
    Колега m2m2m, не адвокатствам на колегата Йорданов,но смятам че коментара ти е напълно излишен и лишен от смисъл на фона на трите ти мнения.Ако си имал кофти ден,не това е начина.Айде със здраве.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    3
    Бих искал да попитам дали има някой който знае какви документи са необходими за износ в чужбина на мед и колко биха стрували всички необходими анализи и документи?

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Гоце Делчев
    Здравейте казвам се Пешо на 16 години съм.Знам че съм млад но от скоро съм се запалил по пчеларството.Според мен това е една много добра и важна професия или хоби,защото все пак без пчелите няма растенията не се опрашват и загиват..
    Не мисля да искарвам пари или да продавам меда.Искам да събера информация за това колко струва най-добрия евтин кошер и с какво да започна.Ако някой има излишно време може да ме добави в приятели за да ми обясни всичко по-подробно . Прочетох доста относно 3-те типа пчелни групи(майка,работнички,тър ей), също така за различните видове кошери и оборудване.Искам да ми дадете съвети за това с кой кошер да започна и как да си набавя семейство,рояк или от къде да купя.Мисля да започна с 1 кошер и ако ми се отдава да си набавя още.Не ме приемайте като малък или не сериозен.


    Поздрави,Пешо : )

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Yellow Виж публикацията
    Искам да събера информация за това колко струва най-добрия евтин кошер и с какво да започна....
    ...Искам да ми дадете съвети за това с кой кошер да започна и как да си набавя семейство,рояк или от къде да купя.Мисля да започна с 1 кошер и ако ми се отдава да си набавя още..
    Приятелю, Пешо, хубаво си решил да станеш пчелар, но вземи още малко да прочетеш. На всички твои въпроси отдавна е отговорено тук във форума. Просто се порови довечера преди да си легнеш и кажи до какъв извод си стигнал. Кажи и откъде си, а да може някой да ти помогне по-добре.

    Не се заяждам, но периодичното задаване на въпроси, на които е отговаряно многократно демотивира хората, които наистина споделят знания и опит и така страда качеството на форума. Има великолепни теми със снимки и информация от добри пчелари, които за съжаление от месеци не влизат тук. Не се отчайвай от поста ми и успех!

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Гоце Делчев
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Приятелю, Пешо, хубаво си решил да станеш пчелар, но вземи още малко да прочетеш. На всички твои въпроси отдавна е отговорено тук във форума. Просто се порови довечера преди да си легнеш и кажи до какъв извод си стигнал. Кажи и откъде си, а да може някой да ти помогне по-добре.

    Не се заяждам, но периодичното задаване на въпроси, на които е отговаряно многократно демотивира хората, които наистина споделят знания и опит и така страда качеството на форума. Има великолепни теми със снимки и информация от добри пчелари, които за съжаление от месеци не влизат тук. Не се отчайвай от поста ми и успех!
    Бате Мишо, прочетох много относно пчелите,но не намерих конкретна информация затова те моля за помощ : )

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предлагам ти да откриеш и прочетеш примерно Календарен спровочник по пчеларство на Радоев. Там ще откриеш всичката необходима начална информация. След това ще имаш конкретни въпроси, които ще можеш и да формулираш правилно и ще можеш и да подхождаш и с разбиране към даваните ти отговори.
    На първа страница на настоящата тема също има начална информация.

    П.П. Следващия път когато копираш и пействаш едно и също мнение в няколко теми във форума ще си навлечеш гнева уважаемите съфорумници и ако в момента като наказание просто не ти отговарят втория път ще бъдеш поставен на място по директно.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Yellow Виж публикацията
    Бате Мишо, прочетох много относно пчелите,но не намерих конкретна информация затова те моля за помощ : )
    Приятелю, Жълтурко, преди по-малко от 10 дни е започната темата "Поредния начинаещ пчелар" в раздела, в който и сега си пишем - http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1894.

    Тук също е разисквано - http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1513

    Колкото до цената на най-добрия евтин кошер - ами струва толкова, колкото си готов да платиш за кошер, който смяташ че е добър. Има достатъчно обяви със снимки във форума за продажба на нови кошери.
    http://pchelari.com/forum/forumdisplay.php?f=74

    В резюме - купи си 2-3 кошера от пчелар, който е в района ти. Върти се покрай него докато преглежда семействата и се занимава с тях, така ще свикнеш с пчелите. Оттам нанатък - времето ще покаже. Моят съвет продължава да бъде - чети, споделяй и задавай конкретни въпроси. И пак не каза откъде си и къде ще са пчелите.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Пешо,най евтиния сандък е военния за 2-5лв.Щом няма да вадиш мед купи си два и по нататък ще ти обясня.

 

 
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •