Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 33
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом

    Машинка за разпробиване на рамки без търговски вид

    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

    Набързо сътворена поради липса на време. Малко недодялана, но на мен ми върши идеална работа.
    Така разположени главите са за разпробиване на ДБ рамки.
    Средната глава е подвижна и се мести в зависимост дали рамката е плодникова или магазинна.
    Този пост е редактиран от НАСКО1976; 24.02.2016 в 21:49.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Главите от какво са ??? Или са самоделка ??? Би ли споделил малко повече за направата на машината и колко ти излезе.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от fori1 Виж публикацията
    Главите от какво са ??? Или са самоделка ??? Би ли споделил малко повече за направата на машината и колко ти излезе.
    10бр. лагери, тръба цол и четвърт-мисля че беше, малко фантазия от мен и умение на стругара да изпълни това, което искам.
    като цена- лагерите-13лв., стругарската услуга- 2 литра кайсиева ракия, мотора и ремъка- 20лв.,2 бр. паразитни ролки за ангренаж от WV 1.9тди-90к.с. - от моргата срещу усмивка и малко боравене от мен с ъглошлайф и телоподаващо. Свредла 5бр. по 0.80лв.,5 бр. болчета Ф5мм. за застопоряване на свредлата за смеши стотинки.
    Това е.
    Идеята е взех от колега от моя град, който ми позволи да снимам неговата машинка и за което съм му Благодарен.Само да не ми се обиди за патента, но мисля че тук всички трябва да сме солидарни един към друг и да си помогнем с каквото можем.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    10бр. лагери, тръба цол и четвърт-мисля че беше, малко фантазия от мен и умение на стругара да изпълни това, което искам.
    като цена- лагерите-13лв., стругарската услуга- 2 литра кайсиева ракия, мотора и ремъка- 20лв.,2 бр. паразитни ролки за ангренаж от WV 1.9тди-90к.с. - от моргата срещу усмивка и малко боравене от мен с ъглошлайф и телоподаващо. Свредла 5бр. по 0.80лв.,5 бр. болчета Ф5мм. за застопоряване на свредлата за смеши стотинки.
    Това е.
    Идеята е взех от колега от моя град, който ми позволи да снимам неговата машинка и за което съм му Благодарен.Само да не ми се обиди за патента, но мисля че тук всички трябва да сме солидарни един към друг и да си помогнем с каквото можем.
    Ето така е по - добре да се направи отколкото 5 бормашини в един шкаф. Втория начин направо ме уби.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Наско1976, поздравления за машинката и затова, че качваш снимки и споделяш!
    И аз се бях засили да си направя нещо подобно, но железарската работа ме отказа. Поразрових се малко и се запалих от този клип - ползват се моторчета на 12 волта - https://www.youtube.com/watch?v=r7pz6pKmvFY
    Поръчах няколко от ибей и като пристигнат ще направя постановката и ще кача малко снимки.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Наско1976, поздравления за машинката и затова, че качваш снимки и споделяш!
    И аз се бях засили да си направя нещо подобно, но железарската работа ме отказа. Поразрових се малко и се запалих от този клип - ползват се моторчета на 12 волта - https://www.youtube.com/watch?v=r7pz6pKmvFY
    Поръчах няколко от ибей и като пристигнат ще направя постановката и ще кача малко снимки.
    Браво, че и ти си навит да сътвориш нещо, а не да пляснеш 250лв за купешка и работата готова.
    От клипа е видно, че става пробиването. Обороти му е майката за дупчене на дърво.
    Иначе самите електро моторчета като гледам не са много големи като външен диаметър, което е добре.Ще можеш да си ги позиционираш на разстояние на каквото на теб ти отговаря.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Наско1976, поздравления за машинката и затова, че качваш снимки и споделяш!
    И аз се бях засили да си направя нещо подобно, но железарската работа ме отказа. Поразрових се малко и се запалих от този клип - ползват се моторчета на 12 волта - https://www.youtube.com/watch?v=r7pz6pKmvFY
    Поръчах няколко от ибей и като пристигнат ще направя постановката и ще кача малко снимки.
    От следващата седмица ще започна да работя по нещо подобно - с такива моторчета и цанги, но в по-различно изпълнение. Като го завърша ще кача снимки.
    Keep Walking...

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Бате Мишо , от къде и на каква цена си ги поръчал ? Аз и в момента използвам такова моторче . На времето, може би преди 15 г. съм го купувал за пробиване на платки .Още работи .Моторчето е от от старо флопи дисково устройство. Обаче не мога да намеря цанги за него. Иначе ще излезе почти без пари . Ако някой има идея за цанги, нека да сподели .

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Зайо , от къде намери цанги и на каква цена?

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Комплект пет моторчета и цанги общо за 33лв с доставката.

    http://www.ebay.co.uk/itm/2317929959...%3AMEBIDX%3AIT
    http://www.ebay.co.uk/itm/3715145991...%3AMEBIDX%3AIT

    Това бяха най-мощните моторчета на 12 волта, които намерих и които изглеждат еднакви с тези на руснака от клипа. Смятам, че при 15.000 оборота пробиването на чамова летвичка няма да е проблем. Освен това много се надявам едновременната работа на петте мотора да не е шумна, понеже сега дупча с бормашина на стойка, а воят, който тя издава ужасно ме дразни.

    Остава да прецезирам захранването - ще пробвам дали сегашното ми зарядно за акумулатор може да подкара моторите едновременно. Със зарядното лепя и восъчните основи.

    Работя с ДБ - плодниковите рамки с пет тела хоризонтално, магазинните с два.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •