Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 134
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Момче , цитирам германска система от 2002 .
    Аз , се отказах от чифчийството през 1996.


    За палеца надолу въобще не ми пука .

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Нищо лично. Цитирам личен опит от 1996 до днес. Орали сме и нощем, и денем. Орали сме и зимата на -20. Бурена си пониква винаги.

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Нищо лично. Цитирам личен опит от 1996 до днес. Орали сме и нощем, и денем. Орали сме и зимата на -20. Бурена си пониква винаги.
    Така е, буренът ще поникне, дори и ако семената им са били в земята много години, само изчакват подходящи условия.
    Този пост е редактиран от slavi 13; 25.02.2016 в 20:56.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    http://www.fermer.bg/%D0%B3%D1%80%D0...news16181.html


    Отново искам да попитам КБП предприела ли е нещо по този въпрос? Надявам се че този път ще бъде отговорено а не "подминато" с мълчание като предния път....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Подготвяме протестна декларация до МЗХ и БАБХ, която ще я съгласуваме с други организации в България. Отделно от това подкрепяме всички организации, които искат такава подкрепа от нас за техните си декларации. Имаме и насрочена среща в МЗХ по един друг проблем (свързан със пчеларската стратегия), но на тази среща ще повдигнем и въпроса за тези препарати.

    Най-голямо въздействие би предизвикал един масов пчеларски протест, но за съжаление вече никоя организация не смее да го обяви. КБП също не смее. Никой вече не иска да рискува с обявяване на протести, така че може да се каже, че в момента берем плодовете на това, което се случи на миналогодишния протест.

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    http://www.fermer.bg/%D0%B3%D1%80%D0...news16181.html


    Отново искам да попитам КБП предприела ли е нещо по този въпрос? Надявам се че този път ще бъде отговорено а не "подминато" с мълчание като предния път....
    А дали пък третирането на семената, чисто юридически, не се причислява към "апликации на пестициди"?? (ех тези думички на чужди езици със различни нюанси в значението им, които се губят в превода....)
    Аз по-скоро бих потърил обяснение от МЗХ, отколкото да сипя ултиматоми.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Няма как да стане без третиране на семената.Иначе предимно се третират против гъбични заболявания,както и някой антидоти срещу хербициди.Това си е част от производствения цикъл,както примерно третирането против акара при пчелите.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето документа, който ще бъде внесен в петък в МЗХ на вече насрочена среща с Министър Танева. На срещата ще присъствуват представители на различни екологични организации, както и на повечето пчеларски организации. Текста на документа е съгласувам с КБП и БПРА, като ние също така участвахме в неговото създаване и прецизиране.

    Утре ще предприемем действия по съгласуването на текста с пчеларските организации в страната, за да можем да изготвим общ документ с възможно най-широка подкрепа.

    Stanovishte-Derogacii-Neonics-Mar-2016.docx

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    А търсили ли сте мнение от работещи агрономи относно алтернативата на подобна забрана ? Първото което ми идва на ум е че рязко ще се увеличи вегетативното пръскане на полски култури в периода от цъфтеж на рапица до края на акацията - главно с инсектициди , най-използван за борба с неприятелите , с/у които се третират семената , е Моспилан ( активно в-во неоникотиноид , никога не е забраняван ) .
    Как е уреден този проблем в съседните страни - Сърбия , Турция , Румъния ?
    Да не бъда разбран погрешно , гледам малко земя и малко пчели , имам интерес от трайно решение - както се вижда от моята камбанария , пълната забрана не е такова . Без да влизам в подробности , през този двугодишен период на ограничение , от съседни нам страни бяха внесени и ползвани такива гадни химии ..... , и ще продължат да се внасят (нелегално имам предвид ) .

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам лоша новина:

    Днес се проведе среща на представители на пчеларските и на екологичните организации с Министър Танева и Зам. Министър Цветан Димитров. От срещата стана ясно, че тези два прерапара няма да бъдат спрени и че тази година няколко милиона декара ще бъдат засадени с отровни за пчелите семена. На практика почти всичкия слънчоглед в България ще бъде засаден със семена, които са третирани с тези препарати.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •