Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 100 от общо 100
  1. #91
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Матеев, има ли яснота за цената на майките през новия сезон? Предвиждате ли диференциране на цените спрямо броя на заявените майки?
    Благодаря.
    Още не съм готов с решението за цените, пък и трябва да го обсъдя със семейството. Засега ми се върти в главата следното:

    Майки - 20 лв. без ДДС (и документ) и 24-25 лв. със ДДС и документи по програмите. Малки количества майки по програмите директно ще ги отказвам, заради мнгото разходи около оформлението на документите, или ще ги обявя на някаква доста по-висока цена.

    Отводки - 110 лв. без ДДС (документ) и 132-135 лв. със ДДС и с документи по програмите. Тука също важи проблемът за единичните бройки по програмите - много скъпо излиза комплекта с документи и няма как 1 отводка да се продаде за цената на 20 или 50 отводки например.

    Също така се чудя дали да не направя някаква диференциация на цените. От всяка партида майки излизат по няколко супермайки, които е редно да са на по-голяма цена. Тук-там излизат и кекави майки, който пък е редно да са на по-ниска цена. Тази година убивах или подарявах по-кекавите (дребните) майки, но понякога се оказва, че те имат много голяма яйценосна дейност и правят много силни семейства.

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Още не съм готов с решението за цените, пък и трябва да го обсъдя със семейството. Засега ми се върти в главата следното:

    Майки - 20 лв. без ДДС (и документ) и 24-25 лв. със ДДС и документи по програмите. Малки количества майки по програмите директно ще ги отказвам, заради мнгото разходи около оформлението на документите, или ще ги обявя на някаква доста по-висока цена.

    Отводки - 110 лв. без ДДС (документ) и 132-135 лв. със ДДС и с документи по програмите. Тука също важи проблемът за единичните бройки по програмите - много скъпо излиза комплекта с документи и няма как 1 отводка да се продаде за цената на 20 или 50 отводки например.

    Също така се чудя дали да не направя някаква диференциация на цените. От всяка партида майки излизат по няколко супермайки, които е редно да са на по-голяма цена. Тук-там излизат и кекави майки, който пък е редно да са на по-ниска цена. Тази година убивах или подарявах по-кекавите (дребните) майки, но понякога се оказва, че те имат много голяма яйценосна дейност и правят много силни семейства.


    130-140 лв. за отводка.Ти всяка година ги дигаш тия отводки и после сравняваш трабанти и мерцедеси.Да не смениш мерцедеса с майбах.

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    130-140 лв. за отводка.Ти всяка година ги дигаш тия отводки и после сравняваш трабанти и мерцедеси.Да не смениш мерцедеса с майбах.
    Не, просто се опитвам да ми излезе сметката. Ако не ми излезе, по-добре е да не продавам нищо.

    Специално за мене аз продавам отводките със сандъче от фибран, което струва 15 лева, и отделно отводките са ми на 5 рамки.

    Между другото това е фактор за намаляване на цената - мога да намаля рамките до минимума и да махна сандъчето, и тогава да обявя цена, но с допълнителни ограничаващи условия. Ще го помисля това.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    До скоро ни убеждаваше че трябва да си направим производството по рентабилно за да намалим разходите и увеличим печалбата, а ти действаш по друга схема.
    Въпроса ми за диференциране на цената беше спрямо броя заявени майки, а не спрямо "кекавост" Примерно:
    до 20 бр. - 25лв.
    20-50 бр. - 24лв
    50-100 - 23лв
    100-150- 22лв
    над 150 - договаряне

  5. #95
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Също така се чудя дали да не направя някаква диференциация на цените. От всяка партида майки излизат по няколко супермайки, които е редно да са на по-голяма цена. Тук-там излизат и кекави майки, който пък е редно да са на по-ниска цена. Тази година убивах или подарявах по-кекавите (дребните) майки, но понякога се оказва, че те имат много голяма яйценосна дейност и правят много силни семейства.


    Какъв е критерия, една майка да е кекава, a друга супермайка?

  6. #96
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Какъв е критерия, една майка да е кекава, a друга супермайка?
    Критерия е визуален. По майчина линия се предполага, че всички майки имат приблизително еднакви гени (комбинация от двете генни вериги на майката), но по бащина е това, което са срещнали там в небето. В резултат на това не всички майки се получават еднакви. Нали и при хората е така - раждат се бебета както под 1 кг, така и над 4 кг, раждат се негърчета от бели родители и бели деца от родители-негри и т.н..

  7. #97
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    До скоро ни убеждаваше че трябва да си направим производството по рентабилно за да намалим разходите и увеличим печалбата, а ти действаш по друга схема.
    Въпроса ми за диференциране на цената беше спрямо броя заявени майки, а не спрямо "кекавост" Примерно:
    до 20 бр. - 25лв.
    20-50 бр. - 24лв
    50-100 - 23лв
    100-150- 22лв
    над 150 - договаряне
    Това се нарича ЦЕНОВА ПОЛИТИКА. Ще се опитаме в събота да изработим такава на семейсния съвет.

  8. #98
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    раждат се негърчета от бели родители
    Пу пу да не даде господ .
    Не се стърпях изтрии го .

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Пу пу да не даде господ .
    Не се стърпях изтрии го .
    Сакън !
    Така е .
    На лични .

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това се нарича ЦЕНОВА ПОЛИТИКА. Ще се опитаме в събота да изработим такава на семейсния съвет.
    Най-обичам някой много компетентен да дойде и да ми обяснява кое ,как и колко да струва.
    На такива им казвам: В къщи е безплатно.

    ПП: Да почват и сами да си ги произвеждат и ще са безплатни.

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •