Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 100
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Продавам майки, маточници и отводки през 2016 г.

    Тази година ще произведа около 4000 ДБ и ЛР ОТВОДКИ и около 5000 ПЧЕЛНИ МАЙКИ. Отводките ще са на 5 рамки, от които поне 3 ще са с пило. Количеството на пчелите в тези семейства ще е по-много от нормалните отводки може би с около 30%-40%. Преди да се експедира, всяка една отводка ще е живяла при мене поне 20 дена, като така ще има пълна гаранция, че майката е приета от семейството, започнала е да снася и е напълнила питите със собствено пило.

    Отводките ще се закупуват от базите на фирмата в гр. Габрово или гр. Ловеч, като на всеки един клиент предварително ще му бъде казана дата и час, на която да дойде и да си ги вземе. От Ловеч могат да се получават само ЛР отводки, а от Габрово - както ЛР, така и ДБ. Транспорта се организира от клиента и е за сметка на клиента, но при желание от негова страна аз също мога да му организирам външен транспорт посредством превозвачи с бусове, които да доставят отводките и клиента да си ги получи там на място. Експедицията ще се прави късно вечерта след залез слънце, а транспорта ще се извършва през нощта.

    Вече набирам заявки за покупка на майки и отводки. Заявките се вписват в списък, като приоритет ще имат клиентите, записали се в списъка по-рано. Даването на аванс не е задължително, но ако някой клиент реши да го направи, то тогава той застава в на предни позиции преди клиентите без аванс. Тези, които не са дали аванс, ще получат майките и отводките си само ако останат налични такива. Всъщност редът в списъка ще зависи и от процента на аванса. Тези клиенти, които са дали по-голям аванс ще застанат начело на списъка, след тях тези с по-малък и най-накрая тези без аванс, ако останат майки и отводки за тях.

    Цената на една отводка е 120 лв. с ДДС.
    Цената на една пчелна майка е 22 лв. с ДДС.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    На всички клиенти, които пожелаят, се издава сертификат за закупените майки и отводки. С тези клиенти, които са по пчеларската програма, се сключва договор за доставка съгласно изискванията на ДФЗ. Има два типа договори за клиенти по НПП:

    1. Които не ползват кредит от ДФЗ - при тях договора се сключва с аванс 50%
    2. Които ползват кредит от ДФЗ - при тях аванса е самоучастието им в този кредит и точната сума се изчислява от самото ДФЗ

    С клиенти, които не са по НПП, договор се сключва само ако те пожелаят и ако решат да изпращат аванс по банков път.

    По принцип всички договори се сключват само и единствено заради желанието на клиентите. На мене договор не ми трябва, но ако клиентите пожелаят - тогава той се сключва.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За заявки и за включване в списъка моля напишете ми Лично Съобщение, като в него упоменете:

    1. Трите имена
    2. Телефон за връзка
    3. Какви отводки искате - ДБ или ЛР и колко е техната бройка
    4. Искате ли майки и колко е тяхната бройка
    5. Имате ли сключен договор с ДФЗ по пчеларската програма
    6. Искате ли да сключим с вас договор за доставка или не

    Ако ще сключваме договор за доставка, ще се наложи да дадете една камара допълнителна информация за този договор, но това ще го уточняваме допълнително.

    Заявки могат да се правят и на телефони: 0888 314 550, 0888 631 789

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Относно датите на експедиране - всичко зависи от това дали пролетта ще е топла или не. Миналата година пролетта беше студена и първите качествени маточници се получиха на 8-ми май, а първите отводки се продадоха на 25-ти май. Тази година мисля да продавам отводки не на 16-тия ден, а на 22-24-тия ден. Така ще има по-много пило (младо и старо). Това означава, че ако пролетта е студена, първите отводки ще са готови някъде към 1-ви юни. Ако пролетта е топла, отводки могат да излязат и на 15-ти май.

    Офанзивата с направата на отводки ще е само 15-20 дена, след което ще има офанзива по експедиране 15-20 дена. Следователно последните получени отводки ще са някъде към 15-ти до 20-ти юни при студена пролет и 5-10-ти юни при топла пролет.

    Майки ще се експедират след приключване на офанзивата по отводките. По-рано няма как да стане, защото всяка една произведена майка ще отива за направата на отводки. При това положение първите майки ще се експедират някъде към 15-ти юни и експедициите ще продължат чак до края на Август.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За направата на по няколкостотин отводки всеки божи ден ще е необходимо огромно количество маточници, които трябва се произвеждат в мащаби, в които да има достатъчни ежедневни количества. Това обаче автоматично означава, че вероятно ще има и ежедневни излишъци от маточници - може би по 20-30 или дори по 50 бройки. Тези маточници могат да се продават на колеги, които са сравнително близко до Габрово и които са готови да дойдат, за да си ги вземат на ръка. Такива маточници ще могат да се продават от началото на Май та чак до края на Август. Цената ще е 5 лв. на маточник.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Записах се преди месец при Вас за майки но ми се каза ,че ще мога да разчитам на тях началото на месец Юли,след като си изпълните вашите заявки за отводки и за лични нужди майки.Едва тогава ,ще продавате на други клиенти което мен лично Юли месец не ме устройва но за маточниците ако сте сериозни бих се възползвал.
    Милен Михов

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма как да продаваме майки по-рано от средата на юли. Дотогава те ще са огромен дефицит и при нас. Асоциацията трябва да произведе хиляди майки за свои отводкаджии, и ако случайно някой член на БПРА продаде на външния пазар, буквално ще бъде линчуван. Подобно е и положението в другата развъдна асоциация.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Записах се преди месец при Вас за майки но ми се каза ,че ще мога да разчитам на тях началото на месец Юли,след като си изпълните вашите заявки за отводки и за лични нужди майки.Едва тогава ,ще продавате на други клиенти което мен лично Юли месец не ме устройва но за маточниците ако сте сериозни бих се възползвал.
    Маточници ще се продават само ако има излишни. Те няма да са основното производство. Предполагам че ще има излишъци, защото винаги когато се залагат маточници това се прави с известен запас, но колко точно ще остават излишни няма как да се прогнозира. Някъде в средата на април се обади, за да знам от каква бройка се нуждаеш, и да те имам предвид при планирането на това колко маточници трябва да се залагат.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2015
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    шумен
    Може ли да ни покажете оразец на септификаца за майки и отвотки?Пакети пчели ще прдавате ли и ако каква ще е цената на килограм?

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2015
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    шумен
    И още какви параметри ще вклучват сертификаците?

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •