Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 77
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хихи, я кажи къде пчеларстваш?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Имам да сложа по още един корпус отгоре но изградените рамки са само 10 това са ЛР
    Едно село до търговище

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Нямаш опит, нямаш инвентар за развитие и медодобив. При това положение мисля че трябва да се концентрираш към изграждането на пити без да форсираш прекалено пчелите. Може да си приготвиш и някоя тръвна.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Просто не обръщай внимание на Валентин, нека си витае из форума и без това на нищо няма да те научи!
    Ако го съветваш на 21 март плодника да му е зареден ФУЛ както той го иска....... Дай съвет каква акация ще извади на 1-ви май.... Или рояци.....

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    На 21 март слага втори корпус, запечатаното пило горе, откритото доло, попълва с основи и продължава да храни.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На 25 март какво ще прави майката щом на 21-ви е заредила всичко....??????? В майчинство ли излиза, болнични, пенсия.....? Трябва ли ни повече....???????
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако го съветваш на 21 март плодника да му е зареден ФУЛ както той го иска....... Дай съвет каква акация ще извади на 1-ви май.... Или рояци.....
    Жалко е при 5-6 годишен стаж, както казваш да не знаеш, че пилото до тази дата ще бъдат нашите летящи пчели дето ще донесат нектара от акацията, а от снесеното пило след тази дата ще се излюпят пчелите дето приемат и преработват донесения нектар и тяхното количество също е изключително важно.За мен е видно, че новобранеца използва главата си по предназначение докато ти ......

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Жалко е при 5-6 годишен стаж, както казваш да не знаеш, че пилото до тази дата ще бъдат нашите летящи пчели дето ще донесат нектара от акацията, а от снесеното пило след тази дата ще се излюпят пчелите дето приемат и преработват донесения нектар и тяхното количество също е изключително важно.За мен е видно, че новобранеца използва главата си по предназначение докато ти ......
    Виж за 10-ти април съм съгласен.......ама за 20 март не може да ме убедиш......
    П.П. Изкара ги тия пчели, че живеят по 50+ дни... Дай един тамазлък такъв....
    П.П. И аз с моя си акъл викам, че на 5-ти май нектар ще носят тия пчели дето са се излюпили на 15 април.
    Този пост е редактиран от Валентин.; 19.02.2016 в 20:29.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Е добре де 15 април излюпени като върнеш 21 дена не е ли пак 25 март да са заредени????

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Е добре де 15 април излюпени като върнеш 21 дена не е ли пак 25 март да са заредени????
    Така де. Ама никой не ти каза какво и как да правиш.....че даже и на 10-март, на 25-ти, на 15-ти април...... На 5-ти май в акацията.............е лесно. Всичко е относително.....на 20, 21, 22 не се зарежда цял плодник....ей така- ХОП.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Само едно мога да ти кажа. Ако искаш 15-20 дни преди пашата да имаш най-много люпещи се пчели, изхвърли мрежестите дъна (ако работиш с такива). АКО и да не им е угодно на някой, че съм против отворено дъно пролетта, когато трябва да се гледа много пило. П.П. Има Доктори (ветеринари) тука в сайта, да кажат и те- Е ли нужно затопляне или НЕ.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •