Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 64 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 632
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от HDH Виж публикацията
    Здравейте, от 2 години имам няколко кошера и до сега съм третирал само със супер стрипи и нозестат. Но тези лентички не знам до колко са ефективни, бихте ли ме посъветвали с какво друго и кога е най подходящото време за третиране. С тези лентички третирах края на февруари, началото на март.
    Следя форума и гледам доста от Вас третират с ОК, мравчена, но не разбрах каква е съотношението на дозата от тези киселини(вода- киселина) и нещо др дали се слага.
    Ако може и мнение и за този препарат http://pchelar.com/node/845
    Благодаря!
    Много са ефикасни но са много силни, убиват дори и младите пчели. На основата на камуфос са, който е много вреден за човек, моя съвет е да избягваш третиране с тях особенно пролетта. Аз харесвам Hive Clean, мисля че е добро решение за пролетта. Има и по евтин варант -Оксалис, но не е толкова добър.

  2. #332
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Много са ефикасни но са много силни, убиват дори и младите пчели. На основата на камуфос са, който е много вреден за човек, моя съвет е да избягваш третиране с тях особенно пролетта.
    Тук за кой/кои препарат/и става дума. ОР е изброил доста, за които пита. Аз не разбрах ти кои визираш.

    А по темата, аз ще третирам
    с Апи Лайф Вар. Есента третирах с Варостоп, пролетта - със споменатите по-горе.

    http://www.multimax.bg/апи-лайф-вар-api-life-var-p120

  3. #333
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Тук за кой/кои препарат/и става дума. ОР е изброил доста, за които пита. Аз не разбрах ти кои визираш.

    А по темата, аз ще третирам
    с Апи Лайф Вар. Есента третирах с Варостоп, пролетта - със споменатите по-горе.

    http://www.multimax.bg/апи-лайф-вар-api-life-var-p120
    За Супер Стрип.

  4. #334
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Много са ефикасни но са много силни, убиват дори и младите пчели. На основата на камуфос са, който е много вреден за човек, моя съвет е да избягваш третиране с тях особенно пролетта. Аз харесвам Hive Clean, мисля че е добро решение за пролетта. Има и по евтин варант -Оксалис, но не е толкова добър.
    Ясно, мн благодаря за мнението ти, мисля да те послушам и да третирам с Hive Clean

  5. #335
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Много добър избор, ние две години само него използваме и върху нашите пчели е по ефективен от оксаловата киселина, много се харесва на пчелите и е напълно безвреден за пчеларя. Пчеларски център южен не го предлагат много отдавна, ние го купуваме от Голдън бии Ямбол. Успех

  6. #336
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Много са ефикасни но са много силни, убиват дори и младите пчели. На основата на камуфос са, който е много вреден за човек, моя съвет е да избягваш третиране с тях особенно пролетта. Аз харесвам Hive Clean, мисля че е добро решение за пролетта. Има и по евтин варант -Оксалис, но не е толкова добър.
    Моля,да ми отговориш!Какъв срок на годност(на ползване) има Hive Cleah?

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Моля,да ми отговориш!Какъв срок на годност(на ползване) има Hive Cleah?
    Трябва да си пише на шишето, аз няма как да знам.

  8. #338
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Някой знае ли откъде мога да си закупя Bee Vital Hive Clean и Vit Amino Lamons+? Няма ги никъде по он лайн пчеларските магазини, които зная. Не искам заместители, търся точно тези.

  9. #339
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Ламонса миналата година го взех от дистрибутор от Търново. Първото не зная дали го има. Ако искаш телефон, мога да ти пратя.

  10. #340
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Някой знае ли откъде мога да си закупя Bee Vital Hive Clean и Vit Amino Lamons+? Няма ги никъде по он лайн пчеларските магазини, които зная. Не искам заместители, търся точно тези.
    Bee vitala вече не го произвеждат, видях някакви минимални количества в магазина на Горни богров, останали от миналата година. Това беше преди десетина дни. Витамините ги имат в пчеларски център Южен

 

 
Страница 34 от 64 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •