Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 64 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 632
  1. #251
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Здрасти, тези дето са отвън при слагането на магазина след броени минути вече се бяха прибрали в кошерите.....и от тук нататък значи да си взема празни кошери и да ги разделям така ли , аз мислех да добавя още един магазин и да градят яко ....
    поздрави.

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Костак зависи какво искаш мед или брой кошери както винаги въпроса ти не е от лесните не го цепиш бега в гората, цепиш изпускаш тази паша и се подготвяш за слънчогледа а изпадне ли в роева треска го пиши бегал горещо ти препоръчвам да прочетеш отново:
    РОЯВАНЕ И МЕРКИ ЗА НЕДОПУСКАНЕТО МУ

  3. #253
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Целата ми беше да извадя някакъв мед , като за първа година в бранша не гоня никакви норми .... най-напред искам да добия опит и също така да си спася семействата да не ходя да ги търся по горите после , но явно най добрия начин е вадене на отводка и градеш на в.о. ,
    Георги 1974 не бях попадал на тази тема , найстина доста полезна ще ми е , БЛАГОДАРя !

  4. #254
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Здравейте! Който е ползвал Матисан да сподели какви му са впечатленията.
    https://gordyan.wordpress.com/2013/0...roa-jacobsoni/

  5. #255
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Колега,не съм използвал този препарат и не мога да ти дам мнение.Иначе това което пишат-ако е вярно трябва да действа!Ако го пробваш дай резултати.
    Поздрави:Цветан Димитров

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Здравейте! Който е ползвал Матисан да сподели какви му са впечатленията.
    https://gordyan.wordpress.com/2013/0...roa-jacobsoni/
    Прочети във форума.Някъде има много писано за флувалинат. От мене: Има доказана резистентност към флувалината у много от популациите на Varroa destruktor.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #257
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Да, и аз съм на това мнение, но освен флувавината има и още 2 вещества които не ми говорят нищо. Може би в комбинация действат добре. Най-добре ще каже този който е ползвал препарата.

  8. #258
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    ползвам от години препаратите на гордиан и съм доволен от качеството им и коректноста в доставките.
    есента третирах с супер стриип а пролета с матисан. на външен вид се вижда разлика - при суперстрипа лентата е доста мокра и можеш дори да усетиш миризмата му след отваряне докато при матисана имаш чувството че слагаш просто изрязани лентички но при контролата видях един акар на листа така че действа.
    но в крайна сметка не забравяйте че винаги трябва да се сменят препаратите - никога два поредни пъти с едно и също. и най вече края на април строителната рамка. всичкия акар се набива в търтеевото пило и при изрязване се маха почти на 100 % а и можеш на спокойствие после да режеш, разглеждаш, четеш акари ако има и да си правиш изводи.

  9. #259
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Върху опаковката на всички препарати, които имам и тези, които прегледах в нета, пише да се съхраняват при температури под 30°С, но само на Api Life Var пише да не се използват при температури над 30°С. И се зачудих тези препарати дали могат да се използват сега, когато е 35-38. И дали са били съхранявани правилно в тези жеги.

    Аз смятам да третирам сега с Варостоп и в октомври с ОК, ако Варостоп покаже наличие на акар. Моите кошери са винаги със СР та се надявам да не се наложи използване на ОК.

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    ...есента третирах с супер стриип а пролета с матисан....
    Супер стриип с основна съставка кумафос! За него са изписани n на брой статии.Отрова натрупваща се във восъка с всички последствия от това. Кумафос преминава във всички пчелни продукти и освен вредата за пчелите е опасен и за здравето на хората консумиращи продукти от кошери обработвани с кумафос.
    Четете, Колеги!
    П.П. Всеки е свободен да си трови живота както иска.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 26 от 64 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •