Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 64 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 632
  1. #321
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Понеже третирах с Хербал стрип, ми направи впечатление, че всеки паднал акар е жив. Пада през мрежестото дъно на контролния лист и понеже не е намазан с нищо след минути изчезва. Чудя се ако е плътно дъно дали ще имат ефект тези ленти, дали в последствие акара умира или ще се качи обратно?

  2. #322
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Понеже третирах с Хербал стрип, ми направи впечатление, че всеки паднал акар е жив. Пада през мрежестото дъно на контролния лист и понеже не е намазан с нищо след минути изчезва. Чудя се ако е плътно дъно дали ще имат ефект тези ленти, дали в последствие акара умира или ще се качи обратно?
    Отговора на въпроса ти е в :
    https://gordyan.wordpress.com/2013/0...рещу-ва/
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Отговора на въпроса ти е в :
    https://gordyan.wordpress.com/2013/0...рещу-ва/
    Аз това съм го чел, но не знам колко е вярно за това се чудя.

  4. #324
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Пише "репелент".Отблъсква акара , не го убива.Когато човек използва репелент комарите го отбягват , не падат мъртви около него.Не чакай да видиш мъртви акари.Ще умрат от глад след време.Ако не успеят да се измъкнат с някоя излитаща навън пчела.Щом имаш мрежа намасли си и хартията и ефектът ще е по-бърз и видим.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #325
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Пише "репелент".Отблъсква акара , не го убива.Когато човек използва репелент комарите го отбягват , не падат мъртви около него.Не чакай да видиш мъртви акари.Ще умрат от глад след време.Ако не успеят да се измъкнат с някоя излитаща навън пчела.Щом имаш мрежа намасли си и хартията и ефектът ще е по-бърз и видим.
    Това не го бях видял, мерси!

  6. #326
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Най вероятно правописна грешка-колики-килийки
    Това не го бях видяла до сега. Каква правописна грешка, направо друга дума Как се променят от пчеларя размера на килийките, те не са ли стандартни?

    P.S. Човека може би има автоматичен редактор, на мен току що ми промени "килийки" на "милиони" :D

  7. #327
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Някой ползвал ли е Варозан?

  8. #328
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Това не го бях видяла до сега. Каква правописна грешка, направо друга дума Как се променят от пчеларя размера на килийките, те не са ли стандартни?

    P.S. Човека може би има автоматичен редактор, на мен току що ми промени "килийки" на "милиони" :D
    Може да се променят в малки граници размерите на дънцата на килийките гравирани в основите

  9. #329
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Здравейте, от 2 години имам няколко кошера и до сега съм третирал само със супер стрипи и нозестат. Но тези лентички не знам до колко са ефективни, бихте ли ме посъветвали с какво друго и кога е най подходящото време за третиране. С тези лентички третирах края на февруари, началото на март.
    Следя форума и гледам доста от Вас третират с ОК, мравчена, но не разбрах каква е съотношението на дозата от тези киселини(вода- киселина) и нещо др дали се слага.
    Ако може и мнение и за този препарат http://pchelar.com/node/845

    Благодаря!

  10. #330
    Цитат Първоначално публикувано от HDH Виж публикацията
    Здравейте, от 2 години имам няколко кошера и до сега съм третирал само със супер стрипи и нозестат. Но тези лентички не знам до колко са ефективни, бихте ли ме посъветвали с какво друго и кога е най подходящото време за третиране. С тези лентички третирах края на февруари, началото на март.
    Следя форума и гледам доста от Вас третират с ОК, мравчена, но не разбрах каква е съотношението на дозата от тези киселини(вода- киселина) и нещо др дали се слага.
    Ако може и мнение и за този препарат http://pchelar.com/node/845

    Благодаря!

    https://www.youtube.com/watch?v=IX3Tz5_uaMc
    Как да си провериш опаразитеността, с какво, кога и как да третираш.

 

 
Страница 33 от 64 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •