Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 64 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 632
  1. #241
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    До миналата година не , но от миналата да сега се чудя дали да не експерементирам с твърда храна става въпрос от края на май до около 20 юни.

  2. #242
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Костак, ако ги храниш , добре е да им даваш и да градят, иначе може и да ги изтървеш .

  3. #243
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Костак, ако ги храниш , добре е да им даваш и да градят, иначе може и да ги изтървеш .

    е той човека не видели че се е подготвил и за тоя проблем

  4. #244
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Аз им давах да градят и те си градят усилено.Силните семейства градят за около 24 часа и питата е почти на 90% изградена.Даже тази вечер махах последна пита,пълна с мед и прашец и слагах основа.Градят и осеменяват за един ден.Но в един кошер видях захранена маточна чашка.....
    В събота ще ги прегледам основно всички семейства.На няколко силни кошера сложих и магазини(според мен закъснях).Интересното е че във всички кошери имаше маточни чашки,но само в един видях захранена,която разруших.
    Огледай си добре семействата,че след тези 2 лоши дни,някои са почнали да мислят за "глупости".

    Успех,Костак!

  5. #245
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Костак, в момента според мен можеш да третираш само с ОК 35г , 900 мл вода и 100 г захар. С това може и цяло лято. Това е за 20 семейства.

  6. #246
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Аз им давах да градят и те си градят усилено.Силните семейства градят за около 24 часа и питата е почти на 90% изградена.Даже тази вечер махах последна пита,пълна с мед и прашец и слагах основа.Градят и осеменяват за един ден.Но в един кошер видях захранена маточна чашка.....
    В събота ще ги прегледам основно всички семейства.На няколко силни кошера сложих и магазини(според мен закъснях).Интересното е че във всички кошери имаше маточни чашки,но само в един видях захранена,която разруших.
    Огледай си добре семействата,че след тези 2 лоши дни,някои са почнали да мислят за "глупости".

    Успех,Костак!

    аз тая година на един 12ДБ нищо не съм слагал за градеж в бояна е кошера почна да пълни втория магази вече

  7. #247
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Здрасти колеги , извинявайте ,че отново в тази тема си задавам въпросите, но мисля ,че не е нужно за един въпрос да отварям нова тема ....и така.....
    Днес при преглед на семействата и подхранване това ми направи впечатление ....до сега не бях виждал такова нещо... ето и снимка http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...460991977h.jpg до колкото знам е рано за роево състояние.... или по скоро мисля , че им е прекалено тясно защото на 25.03 при прегледа имаха 6 7 рамки с пчели от 10 , а сега са 10 от 10 пълни с пчели рамки и над рамките също беше фулл с пчела,и малко на риск сложих магазините с цел раширяване.... а и рапицата цъфти вече, но за жалост е на 2 ,3 , 4 км от пчелина ми ..... в крайна сметка какви съм ги надробил незнам ..... магазините сложих само на 10 рамковите кошери другите 12ки нямаха такъв проблем ако мога така да го нарека проблем.
    Поздрави.

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    На тези май им е тясно една от основните причини за роене имаш и рапица -Костак не е рано за роене Трябва яко разширение плюс много работа да не мислят за глупости лично мнение незангажиращо

  9. #249
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Костак, за мен си закъснял със слагането на магазините. Миналата год. един мой кошер (не изглеждаше точно така) го разделих на две и допълних с ВО. Внимавай да не ги отървеш. Ако са изпаднали в роево, при силна паша ще се отложи за малко.

    Поздрави, Г. Георгиев

  10. #250
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цепи го на две смело рамка -основа и ще видиш как ще заработят и тези дето висят отвън имаш още шанс да го оправиш,не вземеш ли мерки ще ги гониш по дърветата.

 

 
Страница 25 от 64 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •