Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18

    Сглобяване и Боядисване на финландски кошери

    Предстои ми закупуването за стиропорени кошери от финландския модел и незнам с каква боя да ги боядисам. Също при сглобяването им трябва ли да има някакво лепило. Благодаря на отзовалите се!

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    [url]http://www.gsstroimarket.bg/files/thumb8_a3a5cb5aa2b98ab0a1ea4d8cb35[ATTACH=CONFIG]6054
    Здравей, тези кошери можеш да боядисаш, с всякаква боя на водна основа - акрилна, по-добра е тази на Сократес, но стават и българските. Нанасят се два слоя, а може и три, зависи от цвета и покривността му. Използват се специалните лепила за стиропор, полистирен и всякакви такива материали, ние сега изпозваме това на Момент, не съм сигурна, че успях да кача правилно снимката му, но е голяма разфасовка, а разхода му е малък и ще трябва да прецениш. Не сме доволни от тези в опаковки за пистолет, защото са много плътни, бързо съхнат и трудно се изкарва излишъка, а е необходимо нанасяне само на назъбената и челната страна. Дано съм била полезна.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри лепило.png‎  

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз лично не съм ги лепил моите кошери. Сглобката е толкова плътна, че се налага яко биене с гумен чук. Впоследствие през годините се разхлопаха не повече от 5-6 корпуса от всичките 5-6 хиляди. Ами просто им навихме по 2-3 дълги видии и това е.

    Според мене лепенето ще е грешка. По-добре да останат без лепило, защото ако в бъдеще някой корпус се счупи (напр. го изтървете от високо), то тогава можете обратно да го разглобите с гумен чук и здравите детайли да ги използвате като резервни за други счупени или проядени от кълвачи корпуси.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Можеш да ползваш С400 бавно съхне но лепи здраво.
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    15
    caMel а от къде ги купуваш, ако може да споделиш и цени?

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    От Пчеларски център южен ще ги взимам ,цената е 128 лева дадан блат с един магазин. Допълнителен магазин струва 32 лева.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •