Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Не се заяждам. Не става въпрос за това.
    Когато човек научи нещо от някъде(доколко вярно, доколко грешно), то се загнездва в съзнанието му и си остава така. А последващата информация винаги ще я сравнява и търси този първоначален шаблон който си е изградил. Изгражда се предубеденост. И нещо повече - ще разпространи тази предубеденост и сред хората с които контактува. ( Когато в училище са те учили на теорията на Дарвин, едва ли ще те убедят че човек не е произлезнал от маймуна; или една поговорка " ....ходи обяснявай после че нямаш сестра")

    Просто исках да кажа човек да не се предоверява безусловно на нищо написано. Щом аз съм забелязал че има грешки, значи има и още. Не е лошо да го редактираш.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Като ми остане време, ще го редактирам.
    Този текст съм го прекопирал , не съм го преписвал. Важното е че е написан на разбираем език. Кажи с кои неща не си съгласен и аз ще го изкоментирам лично с човека който е писал статията, а този човек е един от най големите специалисти в областта на генетиката и расите и болестите по пчелите.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Преди 2 дни видях нов вид пчели-джуджета:сиви на цвят,с големина до 1/3 от големината на нашите пчели,с бяла точка на челото,много бързи при летежа от цвят на цвят,събират прашеца както всички пчели на задните крачета.През този уикенд ако успея ще ги снимам и кача във форума.Моля за вашия коментар-при направената от мене справка приличат на вида карпатски пчели.Като знам кои са пчеларите около мене ,предполагам,че това са свободни пчели.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Моя район е югозападна България-Малешевската планина,близо до границата с Македония.

  5. #15
    Карпатската пчела, почти не се различава от нашите пчели. Тези, които описваш, са вид земни пчели и са широко разпространени.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    О.К.Благодаря.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34


    Това е опита ми да кача снимка на пчелата,която открих преди седмица-писах за вид малка по размер,сива на цвят пчела.На снимката се вижда да облита цвят на лавандула.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    о.к.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •