Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130

    Изградени рамки.

    Един познат ми предлага да купя от него изградени плодникови и такива за мед рамки.Той е имал 100 кошера преди 2-3 години сега са му останали 30 кошера, последните 2-3 годни във тези 70 кошери не е имало пчели .Аз се чудя понеже не знам от какво са му умрели пчелите болести,глад...и друго.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Един познат ми предлага да купя от него изградени плодникови и такива за мед рамки.Той е имал 100 кошера преди 2-3 години сега са му останали 30 кошера, последните 2-3 годни във тези 70 кошери не е имало пчели .Аз се чудя понеже не знам от какво са му умрели пчелите болести,глад...и друго.
    Той ли ти каза, че са му измрели?

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Той ли ти каза, че са му измрели?
    Не,той ми каза че преди е гледал 100 кошера но от последните 2-3 години гледа само 30 бр.И че тези 70 кошера са празни от 2-3 години преди това е имало пчели .

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Може да ги е продал!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Не,той ми каза че преди е гледал 100 кошера но от последните 2-3 години гледа само 30 бр.И че тези 70 кошера са празни от 2-3 години преди това е имало пчели .
    Може просто да е намалил бройката, че не може да смогне да ги гледа, но би трябвало да питаш него. Ние какво да ти кажем? Аз лично не бих те посъветвал да взимаш.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Един познат ми предлага да купя от него изградени плодникови и такива за мед рамки.Той е имал 100 кошера преди 2-3 години сега са му останали 30 кошера, последните 2-3 годни във тези 70 кошери не е имало пчели .Аз се чудя понеже не знам от какво са му умрели пчелите болести,глад...и друго.
    Какви са тези рамки?
    Ако не са изградени, ти си направи сметка, при условие, че цената на една, нова рамка е около 40 стотинки.
    Ако си купиш предлаганите рамки, ще е необходима дезинфекция, а и риска е голям от това да придобиеш достатъчно болести, от които трудно би се отървал.

    Апропо изградени рамки не взимай!

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Аз за това ви питам трябва ли да направят някаква дезинфекция и със какво,и дали си Заслужава риска.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Само нови рамки,от умрял кошер вземам само сандъка и то след подходяща дезинфекция

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Може да ги е продал!
    Продал пчелите от 70 кошера без питите ? Не вярвам.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •