Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 35 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 346
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    @Цеко,
    По колко тела лепиш наведнъж и за колко секунди?
    Някой ще качи ли малко снимки на различни видове рамки и зателвания, така че да се вижда как прикрепвате телта?
    Най ефективно е по един тел, задържам по около секунда, различно е (зависи от околната температура) карам на усет

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	138O.jpg
Прегледи:      506
Размер:	92.8 KB
ID:	910

  2. #162
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Mateev имам чувството,че пчеличките са само парички за теб.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Mateev имам чувството,че пчеличките са само парички за теб.
    А не ли по добре форума да се раздели на две части - едната да е за тези за които пчелите са хоби, а другата за тези за които са парички?

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    А не ли по добре форума да се раздели на две части - едната да е за тези за които пчелите са хоби, а другата за тези за които са парички?
    Е то не е ли най-голямото изкуство в това, да превърнеш някое от хобитата си в печеливш бизнес??? Само тогава работата освен доходи ще ти доставя и удоволствие.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #165
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Mateev имам чувството,че пчеличките са само парички за теб.
    Ще се учудиш колко малко мисля за пари. Ако за повечето хора парите се явяват първопричина, то за мене те са следствие. Да, хубаво е да ги получиш, но когато започвам някакъв нов проект, 99.99% от времето ми, знанията ми, усилията ми и енергията ми са насочени към организационната и логистичната страна на този проект и парите остават на един много заден план - ако някога дойдат - добре, ако не - здраве да е - ще захвана друг проект.

  6. #166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Колега srg, и аз оставам с впечатление, че нещо не я разбираш цялата тази история. Нима не разбра, че един аналогов стабилизатор ГРЕЕ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ, през което през него тече ток, а един импулсен стабилизатор грее САМО ПО ВРЕМЕ НА ПРЕХОДНИТЕ ПРОЦЕСИ от 0 към 1 и обратно. Но те са много кратки. Като цяло един импулсен стабилизатор ВИНАГИ грее 5 до 10 ПЪТИ ПО-МАЛКО от аналоговия, а при фотоволтаичните инвертори дори са успели да достигнат до 98% КПД, което означава 50 пъти по-малко греене.
    Нямаше ме извесно време и искам да завърша.
    Дипломната ми работа беше импулсни захранвания, а и голяма част от работата ми беше свързана с това.Определено смятам че материятя ми е позната. Ако прочетете моите постове ще видите че за направа на 1000бр рамки се изразходва енергия за по-малко от 0.2лв. Има ли смисъл да се търси икономия.
    Като изключим трансформатора който ще го има при всеки вариант частите ще ми струват по-малко от 10лв. По-сложното решение не винаги е по-доброто.Е хубаво е човек да човърка нещо ако има желание и време но все пак трябва да мислим практично.
    Приключвам с коментарите по въпроса. Мисля че съм обяснил всичко в постовете си.

  7. #167
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Въъй, като гледам колко страници са изписани по тази тема, изкушавам се и аз да се включа. Включвам се, защото съм ползвал най-различни източници на ток, както у дома, така и във фирмата. Готова рецепта просто НЯМА. В зависимост от тела - материал, дължина и сечение съм ползвал най-различни източници: 12 в., 18 в. и 30 в. Например за 6 тела вертикално 0,4 неръждаем IVVI разположение са необходими около 30 в. и около 3 А. Същото, но на 12 в. го правим на 2 пъти по половината телове. Същото зателване с по-тънък тел от черна стомана на един път - 12 в. При хоризонтално с черен тел нагрявах всеки тел по отделно на 12 в. със специално приспособление с 2 междинни притискача (прави се лесно с подръчни материали), ако някой не се сеща, пишете да ви кача снимка. С 10 тела вертикално, тънка черна тел - 18 волта.
    Препоръчвам на този, който ще лепи с ток да си подготви няколко рамки, зателени по неговия си начин и да пробва с разни източници, като замери и тока. Тела трябва да потъва в основата за 3-4 сек. Ако е по-бързо, трудно се контролира, а ако е по-бавно, губи се време или изобщо не се постига добър резултат. После да си търси такъв източник.

  8. #168
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2013
    Мнения
    4
    а дали става захранване от комп?

  9. #169
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Някъде по форумите пишеше, че става, но аз не съм пробвал. Но ако не може цялата рамка наведнъж, става на два пъти по половината телове или всеки тел поотделно.

  10. #170
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2013
    Мнения
    4
    ще пробвам и ще кажа

 

 
Страница 17 от 35 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •