Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 35 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 346
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Купих си от магазин за ел.уреди преобразувател 12V, 3А, лепи основите за 3 сек. и става идеално.
    Цената е 26 лева а в пчеларските магазини е около 50 същите показатели.

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    04.04.2012
    Мнения
    10
    А с това дали ще става http://tpetrov.com/search.php?prod=%...0+1X12V%2F3.0A

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Да, взимаш му една кутия, щепсел, кабел и 2 крокудилчета и си готов.

  4. #54
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да може нагряването на телта да е контролируемо, независимо от нейната дължина, трябва да се използва ГЕНЕРАТОР НА ТОК.

    Когато телта се нагрява, тя си променя своето съпротивление, а от там се променя и тока през нея (ако е със стабилизатор на напрежение). Когато телта е с различна дължина, също се променя тока, а от там отдадената мощност. Всичко това води до трудно контролиране на процеса на нагряване и времето за стопяване.

    Ако обаче се използва генератор на ток, то тогава настройката ще се извърши ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПЪТ за всяка една нова ролка с тел. Например след няколко експеримента се открива, че при ток 3.5А восъка се топи за 5 секунди. И след това за тази ролка тел винаги настройваме на 3.5 А и винаги нагряването е перфектно, независимо от това колко е дълга телта на рамката.

    Настройката може да се извърши върху 10 сантиметра тел, а после да се нагрява 2,3,4 или 5 реда или стълба с тел - все тая - нагряването ще е перфектно и ще е точно толкова, колкото е било и при 10-те сантиметра. При нагряването съпротивлението на телта ще се променя, но това няма никакво значение, защото тока ще остава същия. Ще остава същото и времето на нагряване.

    С две думи - ГЕНЕРАТОРА НА ТОК НИ РЕШАВА ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ, свързани с нагряването и лепенето.

    Ето ви една идея откъде може да се закупи стабилизиран токоизправител с ГЕНЕРАТОР НА ТОК:
    http://constructor.bg/shop/product_i...ducts_id=11937

    Сигурно ще намерите и на друго място. Може дори и да са по-евтини. Този от линка обаче аз съм го пробвал и мога да го похваля. Имам го от дълги години и досега не ми е правил никакви проблеми.

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Лепенето на основи с ток става не с "генератор" а с практика!
    Не става с генератор, щото всяка партида основи има различен състав, дебелина и съответно различно време за нагряване.
    "Генератора", може и да поддържа стабилизирано напрежение(което го може и компютърно захранване за 15 бг.лв.), но не знае кога телта се е впила в основата и то без да да я прогаря.
    След определен брой залепяния, даже и с най-обикновен траф от касетофон, какъвто всеки има, се постига практика и усет за ползване.
    По-важния детайл при лепенето на основи с ток е "преса" в която да се постави основата и рамката, така, че като се нагрее, телта основата да не провисва и тел, рамка и основа да останат монтирани в една равнина.
    Аз го правя, като между две стъкла поставям основата с рамката, които стъкла притискат, а и до някъде охлаждат. Става хубава пакетна основа!

    .....ма тва сичкото го разбрах от практика де....щото нивото ми ниско wink;
    .....а в началото пробвах и с триодина

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ето http://prikachi.com/images.php?images/283/6043283V.jpg
    Това е моя адаптер, залепих 50 основи и не прогори нито една килийка а който има пари и няма какво да ги прави да ги хвърля на вятъра, даже да си купи мерцедес и да му използва акумулатора за лепене на основи!?!

  7. #57
    Колеги , Матеев не говори глупости.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo
    Колеги , Матеев не говори глупости.
    не говори, тва не оспорвам...ма 200 кинта за едното лепене....
    .....я нека като е фирмен и финансов специалист, да сметне за къв период че се възстанови инвестицията ?!?!?!?


    ....и некакси "токоизправител с ГЕНЕРАТОР НА ТОК" ич не ми звучи учено.....ма грам даже... wink;

  9. #59
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпроса е принципен, а не ценови. Генератор на ток може да се сглоби и за 5 лева (ако човек разбира от електроника). Мога да ви дам схема с 2 транзистора и 2-3 резистора.

    Генератора на ток просто дава преимущества, които няма как да се получат със стабилизатор на напрежение. Не е редно да бъде критикуван и отричан от хора, които хал-хабер си нямат за какво става въпрос и които дори не са го пробвали.

    Нали този форум е за споделяне на информация, а не за чешене на езика с предположения (дезинформация). Е АЗ ГО ПРОБВАХ и трябва да ви кажа, че РЕЗУЛТАТИТЕ СА ПРЕВЪЗХОДНИ.

    Ако искате го ползвайте, ако искате - не, но е хубаво да знаете, че СЪЩЕСТВУВА РЕШЕНИЕ ако ви възникнат проблеми с лепенето.

  10. #60
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    ....и некакси "токоизправител с ГЕНЕРАТОР НА ТОК" ич не ми звучи учено.....ма грам даже... wink;
    Просто терминологията е такава. Ако не разбираш от електроника - не си чеши езика със спам.

    "Генератор на ток" в областа на електрониката всъщност е терминология за "Стабилизатор на ток". Съжалявам че е така в Българския език, но не съм аз човека, който е измислил термините. Всички специалисти по електроника са напълно наясно с това, което го говоря. А твоя коментар означава само едно - ти си много зле с електрониката, но по неведоми причини си решил това да го демонстрираш на всички от страниците на форума.

    Забележи как аз внимателно си трая по всички теми, свързани с пчеларството. Пределно ми е ясно, че съм некомпетентен, и няма нужда допълнително да го крещя това. Виж в областта на електрониката, автоматиката, компютърните технологии, информатиката, финансите, организацията, логистиката - там имам самочувствие, че нещо знам, и с удоволствие бих го споделил с всички останали. Ако ти имаш самочувствие за специалист в дадена област - ами намесвай се там и давай мнения. В електрониката обаче е по-добре да си мълчиш, за да не ти се смеят хората.
    Този пост е редактиран от Mateev; 23.07.2013 в 19:57.

 

 
Страница 6 от 35 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •