Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 39 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 385
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    1
    Жилят пущините, но пък медът им е сладък.С тънки ръкавици мехурчето на жилото остава от вън и както казват колегите по горе не го стискайте, а го изваждайте с остър предмет. Професор Първулов е пуснал по пчел. магзини шишенца с антидот.На мен ми помага.

  2. #52
    С тънки ръкавици мехурчето на жилото остава от вън
    И без ръкавици мехурчето остава отвън. :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Днес,докато се разхождах ,една пчела ме набеляза и 2 минути след това получих жило в клепача,добре,че рефлекса е по бърз от пчелата и затворих клепача преди да ме уцели в окото !!!!!! ВНИМАНИЕ!!!

  4. #54
    При прегледа вчера една ме жилна през булото по челото. Директно в десетката. :D И друг път се е случвало по главата, включително и по окото, но такава болка като вчерашната не бях изпитвал. Ужас, продължих си работата, но наколко минути болката бе невероятна. За капак след около час взех да се подувам. Пих 50 грама ракия /с удоволствие/ и после вечерта като се прибрах две бирички /че бях ожъднял/ и един алергозан. На сутринта се събудих със затворени очи. Добре че е почивен ден. Вече прогледнах, но още си мязам на китаец, по скоро на бит китаец . И всичко това само от едно единствено жилване........кво беше това чудо ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  5. #55
    и аз забелязах че тази година се надувам повече от преди, други колеги също го коментират..........

  6. #56
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Момчета какво става незнам пролета ме ожили една по челото малко се надух и никакви проблеми.Но преди две седмици когато сложих магазините ме нажилиха 3-4 по краката.Зачервих се започна да ми се схваща врата и сърбеж по главата.Уплаших се ходих на лекар ими каза че съм направил алергичен пристап.После загледах мястото две са ме копнали във вената.Незнам но почвам да се екипирвам яко.Успех на сички колеги

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Аз най-много се радвам на пчелари без було, потни по шкембе. Личните предпазни средства са просто задължителни

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    При прегледа вчера една ме жилна през булото по челото. Директно в десетката. :D И друг път се е случвало по главата, включително и по окото, но такава болка като вчерашната не бях изпитвал. Ужас, продължих си работата, но наколко минути болката бе невероятна. За капак след около час взех да се подувам. Пих 50 грама ракия /с удоволствие/ и после вечерта като се прибрах две бирички /че бях ожъднял/ и един алергозан. На сутринта се събудих със затворени очи. Добре че е почивен ден. Вече прогледнах, но още си мязам на китаец, по скоро на бит китаец . И всичко това само от едно единствено жилване........кво беше това чудо ?
    Същия съм.През булото право в челото.4 пъти страшна болка беше няколко минути след ужилването.Абе тея бръмбазъци са се наговорили да ни жилят в десятката :D

  9. #59
    Запазил съм си час за сряда да видя какво ще покаже теста.За десятката не знам дали са се наговорили ама всички се стремят към очите,не знам защо е така но даже съм го и чел някъде.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Вземете си було с по голяма периферия и нямя да ви целят в десятката.Целят главата защото отделя по голяма топина,а и всеки си има специфична миризма.

 

 
Страница 6 от 39 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •