Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 39 ПърваПърва ... 273536373839 ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 385
  1. #361
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Иди да те тестват де, не боли и не е скъпо. Как са те лекували, без да се знае причината?

    Е нали ходих миналата година.Казаха,че съм се предозирал с клей.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #362
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Алергиите се отключиха отново. и мислех , че всичко е точно.,но уви не е било така сутринта се събудих с обрив.Според мен е поленова алергията и при контакт с клей се отключва.
    Данчо тука грешиш.Клея няма нищо общо с полените. Направи си пълна картина за алергиите.Нещо друго е.Някакви си 50–60 лв. в Пирогов. Детето ми се обриваше постоянно на пролет.Веднъж изпадна в колапс.До тогава си мислихме/лекарите/ че е от полените на цъфтящите на пролет.Но........но какво се оказа в действителност.След като престояхме в София близо 40 дена и кусур,се оказа че е алергична към прясно откъснатите ягоди.И сега пипне ли прясно откъсната ягода се обрива.Трябва да минат 3–4 дена и тогава може да ги яде.Така че,направи си изследвания и ще си спокоен.

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Миналата година точно по това време се появи същия обрив.След като отворих кошерите още вечерта се подух като плондер.Така 3 пъти на второто и третото подуване ходих на лекар.Предписаха ми антибиотици и мазила които помогнаха уж,но и почнах да работя с ракавици.При първото подуване сутринта отидох в спешната да ми бият орбазон който не помогна.На третото подуване ми биха коктейл някакъв с орбазон.Това за 2 часа смъкна отока.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #364
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://s18.postimg.org/cdzravs4p/89..._DC6267995.jpg Така изглеждах след всяко отваряне на кошери.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #365
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://s18.postimg.org/cdzravs4p/89..._DC6267995.jpg Така изглеждах след всяко отваряне на кошери.
    Лошо Данчо,много лошо.Не съм се подувал така дори и след 10–15 ужилвания в областта на лицето.След отваряне на кошера въздуха от вътрешността вдишваш ти.Сложи си маска с филтър за да не го вдишваш.Обърни внимание от какво е прашеца по питите за да се пазиш.

  6. #366
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Миналата година точно по това време се появи същия обрив.След като отворих кошерите още вечерта се подух като плондер.Така 3 пъти на второто и третото подуване ходих на лекар.Предписаха ми антибиотици и мазила които помогнаха уж,но и почнах да работя с ракавици.При първото подуване сутринта отидох в спешната да ми бият орбазон който не помогна.На третото подуване ми биха коктейл някакъв с орбазон.Това за 2 часа смъкна отока.
    Дака , при теб е рецедив .
    Не се натискай да гледаш пчели .
    От друга страна - може и от пчелната отрова .

  7. #367
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Миналата година точно по това време се появи същия обрив.След като отворих кошерите още вечерта се подух като плондер.Така 3 пъти на второто и третото подуване ходих на лекар.Предписаха ми антибиотици и мазила които помогнаха уж,но и почнах да работя с ракавици.При първото подуване сутринта отидох в спешната да ми бият орбазон който не помогна.На третото подуване ми биха коктейл някакъв с орбазон.Това за 2 часа смъкна отока.
    В НЦЗПБ /до паметника Левски/ има лаборатория и кабинет по алергии. Там все още практикува акад. Петрунов, който е българския капацитет в тази област. Там, ако не те диагностицират и оправят, няма къде другаде.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #368
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Друмев, пиеш ли лекарства за кръвно? Ако да, какви?

  9. #369
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Аз знам, че всеки пчелар без значение дали е алергичен или не трябва постоянно да има под ръка ампула Урбазон от 40 мл. и ампула Адреналин, ако усети някакво замайване, отпадналост или отичане на гърлото или затруднено дишане, чупиш и двете ампули и под език, че там имам много вени, който абсорбират бързо препаратите и после скачаш в колата и на болницата, ако някъде греша нека по-опитните да ме поправят или да допълнят ако има пропуски!

  10. #370
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Прави ми впечатление, че отока е предимно около очите. Мъжът ми в началото се подуваше до неузнаваемост, след ужилвания по лицето, аз също, но оттока е различен и постепенно слиза надолу към брадата и шията.

 

 
Страница 37 от 39 ПърваПърва ... 273536373839 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •