Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 385
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Друмев, пиеш ли лекарства за кръвно? Ако да, какви?


    Аз имам пчели за какво са ми лекарства.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #372
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Питам , защото определен вид лекарства за кръвно, комбинирани с пчелна отрова "отключват" алергия.

  3. #373
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Според мен колегата Друмев развива пролетна алергия, която не е свързана чак толкова с пролетта. Предполагам, че пие от старото вино дето е с джибрата, вместо да я свари на ракия

  4. #374
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    При прегледа на питите снощи 2 пчели ме жилнаха сякаш се наговориха едната ме цъфна по дясната ръка на китката баш а другата на лявата ръка на китката баш снощи почна да се издува но не толкова и ето днес ставам и кво да видя сякаш с компресор са ми вкарали въздух в 2-те длани че и качва на горе към лакатя направо боли отвратително дано спаднат само алергозан пих но за съжаление на едната остана жилото не успях да го извадя а другото го извадих и сега тази дясната с жилото е адски надута направо ще се пръсне а лявата дето извадих жилото е в пъти по малко отока

  5. #375
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    При прегледа на питите снощи 2 пчели ме жилнаха сякаш се наговориха едната ме цъфна по дясната ръка на китката баш а другата на лявата ръка на китката баш снощи почна да се издува но не толкова и ето днес ставам и кво да видя сякаш с компресор са ми вкарали въздух в 2-те длани че и качва на горе към лакатя направо боли отвратително дано спаднат само алергозан пих но за съжаление на едната остана жилото не успях да го извадя а другото го извадих и сега тази дясната с жилото е адски надута направо ще се пръсне а лявата дето извадих жилото е в пъти по малко отока
    Какво значи извадих жилото и не го извадих? Важно е да се премахне своевременно торбичката на жилото за да не впръсква отрова. А самото жило/иглата/ не е от значение.

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    При прегледа на питите снощи 2 пчели ме жилнаха сякаш се наговориха едната ме цъфна по дясната ръка на китката баш а другата на лявата ръка на китката баш снощи почна да се издува но не толкова и ето днес ставам и кво да видя сякаш с компресор са ми вкарали въздух в 2-те длани че и качва на горе към лакатя направо боли отвратително дано спаднат само алергозан пих но за съжаление на едната остана жилото не успях да го извадя а другото го извадих и сега тази дясната с жилото е адски надута направо ще се пръсне а лявата дето извадих жилото е в пъти по малко отока
    Колега , какво означава ,,При прегледа на питите снощи ,,?
    Има подходящо време за преглед на пчелите .
    При работа с пчелите има правила и не ги определя пчеларя .

  7. #377
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега , какво означава ,,При прегледа на питите снощи ,,?
    Има подходящо време за преглед на пчелите .
    При работа с пчелите има правила и не ги определя пчеларя .
    Ха, ха...това за всички пчелари ли се отнася или има и изключения?

  8. #378
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2018
    Мнения
    8
    Колега и аз вчера бях ожилен по пръста на лявата ръка. А грешката ми беше, че времето не бе благоприятно. Подухваше вятър и облачно.
    Исках само да добавя една основа. Екипирах се е булото, дългия ръкав и ръкавици но, без пушилка. Прекалено им се доверих, а и ми се искаше за една основа да не ги обгазявам. Още с вдигането на рамката една ме клъвна по пръста(ръкавиците отгоре са платнени), а аз не мога да пусна рамката, запазих спокойствие и си я върнах на място докато още няколко ми се блъскаха в булото. Затворих и заседях така докато се откажат да ме кръжат. Тази сутрин и аз съм с надута като ръкавица ръка. Били сме в неподходящо време.

  9. #379
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от kxa Виж публикацията
    Колега и аз вчера бях ожилен по пръста на лявата ръка. А грешката ми беше, че времето не бе благоприятно. Подухваше вятър и облачно.
    Исках само да добавя една основа. Екипирах се е булото, дългия ръкав и ръкавици но, без пушилка. Прекалено им се доверих, а и ми се искаше за една основа да не ги обгазявам. Още с вдигането на рамката една ме клъвна по пръста(ръкавиците отгоре са платнени), а аз не мога да пусна рамката, запазих спокойствие и си я върнах на място докато още няколко ми се блъскаха в булото. Затворих и заседях така докато се откажат да ме кръжат. Тази сутрин и аз съм с надута като ръкавица ръка. Били сме в неподходящо време.
    На мене ми е доста надута това е лошото торбичката я махнах остана само иглата на жилото и снощи ще рече към 18:30 нямаше и вятър дори но както и да е дано мине

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    На мене ми е доста надута това е лошото торбичката я махнах остана само иглата на жилото и снощи ще рече към 18:30 нямаше и вятър дори но както и да е дано мине
    Ще ти мине, съпроводено с малко сърбел. Щом до сега не ти е станало нищо, няма страшно. По принцип, до час след ужилването ще става, каквото ще става.
    Не толкова вятъра, а това, че бездействат ги дразни пчелите. Сандъците са пълни с пчели сега и само докато вдигнеш таблата, без да ги опушиш, се нахвърлят да "хапят" като кучета.

 

 
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •